In mei gaf Bubb Kuyper een boeiende rondleiding door zijn veilinghuis voor boeken en grafiek. De Luilakexcursie ging dit jaar naar de Begraaf plaats Kleverlaan, waar Thon Fikkerman een rondleiding verzorgde. Op 24 juni werd de Algemene Ledenvergadering gehouden in de kerk van de Oud-Katholieke Gemeente aan Kinderhuissingel 74 te Haarlem waarna nog een uitleg over dit kerkgenootschap en de kerk volgde. In augustus ging een klein groepje na het bezoek aan de fototentoon stelling van Theo Baart in de Hallen op pad naar het Westelijk Tuin bouwgebied, waar landschapsarchitect P. Kelder een interessant verhaal hield. De jaarexcursie zou aanvankelijk naar Haarlems zusterstad Osna- brück gaan, maar wegens de te geringe belangstelling wist Michiel Ker sten op korte termijn een alternatief programma te maken. Met een groep Haarlemmers ging hij op 8 november naar de stad Hoorn, waar de fraaie binnenstad bezocht werd. In oktober gaf oud-bestuurslid Marcel Bulte een lezing over de histo rie van bloembollenteelt in Zuid-Kennemerland. Met hulp van leden van onze Historische Werkgroep zijn Marcel Bulte en Wim Post enkele jaren bezig geweest met archiefonderzoek, het interviewen van kwekers en het zoeken naar beeldmateriaal over de bloembollenteelt en de historie van de bedrijven in onze regio, hetgeen geresulteerd heeft in het boek: Bloei ende bedrijvigheid, 400 jaar bloembollenbedrijven in Zuid-Kennemer land. Ook de eerder genoemde historie van het bedrijf Johan Enschedé kwam in de lezingencyclus aan de orde: Frank van de Velde, de samen steller van de grote tentoonstelling in het Teylers Museum over het drie honderdjarig bestaan van het bedrijf, hield op 25 oktober een lezing met rondleiding. Tot slot kwam op 20 december een andere tentoonstelling aan de beurt: de tentoonstelling in het Frans Halsmuseum Satire en Vermaak werd door kunsthistoricus Elmer Kolfin uitvoerig toegelicht. De werkgroep Gebouw en Omgeving in 2003 Bijdrage van Johannes van der Weiden De werkgroep bestond eind 2003 uit 12 actieve leden. In de Nieuwsbrief van de Vereniging Haerlem van mei 2003 is aan de Werkgroep uitgebreid aandacht besteed. In een aantal gevallen heeft de werkgroep samengewerkt met de Bond Heemschut, het Cuypersgenootschap en de Stichting de Hoeksteen. Ook is er meermalen contact geweest met de Rijksdienst voor de Monumen- JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 193