Het gemeentebestuur heeft het bestuur schriftelijk verzekerd dat naar een particulier ontwikkelaar wordt gezocht en dat daarbij de voorwaarde zal worden gesteld dat in ieder geval de gevels van de panden zullen blijven staan. Verspronckweg Een klein succes is behaald bij het bezwaar tegen de dakopbouwen op het architectonisch bijzondere woningbouwproject van de architect Sevenhuysen aan de Verspronckweg. De Vereniging is hierbij door de -194- rechter in het gelijk gesteld, overigens niet op de aangevoerde inhoude lijke gronden maar op formele gronden: het gemeentebestuur had proce dureel niet correct gehandeld. In het belang van de betreffende bewoners heeft de Vereniging Haerlem niet de consequenties willen trekken. De gemeente zal nu het probleem oplossen op een wijze die al eeuwenlang nu en dan bij delicate kwesties wordt toegepast: met terugwerkende kracht legaliseren. Historische Werkgroep Vereniging Haerlem Bijdrage van Leny Wijnands-van der Leij Het gaat goed met de Historische Werkgroep. Dat mag uit het navolgen de blijken. Afgeronde projecten Het onderzoek naar Haarlem in de Eerste Wereldoorlog van Wim Duba heeft geresulteerd in een artikel 'De sociale gevolgen in Haarlem van de Eerste Wereldoorlog', dat in dit Jaarboek is opgenomen. Het boek van Marcel Bulte: Zandvoort, een dorp waar Amsterdam en Haarlem bij zee eindigen ligt vanaf voorjaar 2003 in de boekwinkels. Het is een uitgave van De Vrieseborch. Een hommage aan drie pioniers van de werkgroep, geschreven door Wim Post en Leny Wijnands-van der Leij ter gelegenheid van het 30 jarig bestaan, zal worden opgenomen in een van de Nieuwsbrieven van 2004. Het boek Midden-Kennemerland in de Vroege en Hoge Middeleeu wen, door Bert Koene, Jan Morren en Fred Schweitzer, is op 29 novem ber 2003 ten doop gehouden in Beverwijk. Het is een uitgave van Ver loren in Hilversum. Auteur Bert Koene is lid van de werkgroep en legt eer in met dit eigen project. Lopende zaken Het onderzoek naar het zgn. Beschavingsoffensief aan het eind van de Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 196