Tweede Wereldoorlog in Haarlem door Loes Bertholee is feitelijk afge rond. Het schrijven vraagt evenwel ook tijd. Het archiefonderzoek naar de vereniging 'Geloof en Wetenschap', door ondergetekende, is voltooid. Het schrijven bevindt zich in de afron dingsfase. Het onderzoek naar het gebied rond de Harmenjansweg (de Thor- beckebuurt), door Kees Otter, zal binnenkort tot een afronding komen. Het eerste deel van het onderzoek naar de stadsrandgebieden door Frank Suurenbroek is klaar. Frank is aan het tweede deel van zijn dis sertatie begonnen. -I95 Een gezamenlijk project betreffende de wijken De Kamp en de Heilige Landen zal binnen enkele maanden resulteren in een boek. De Vriese- borch verzorgt de uitgave. Vrijwel de hele werkgroep heeft hieraan een bijdrage geleverd. Wim Post doet een bronnenonderzoek naar Bloemendaal in de zeven tiende eeuw. De zeventiende-eeuwse transportaktes worden omgezet in leesbaar Nederlands, in de computer verwerkt en beschikbaar gesteld voor onderzoek. Het Werkgroep Nieuws wordt als steeds verzorgd door secretaris Henk Ahles. De eigen website van de Werkgroep is inmiddels onderge bracht bij de algemene website van de Vereniging Haerlem. Nieuwe projecten Verschillende werkgroepleden zijn of gaan met individuele projecten aan de slag. Een nieuw groepsproject, onder de werktitel hvh, is nog in de fase van brainstormen. Wordt vervolgd. Memorabele feiten De werkgroep telde eind 2003 negentien leden. Er werden enkele interne lezingen gehouden over deelaspecten van de verschillende onderzoeken. Een externe lezing werd gehouden door Gonda Koster en Annette Kroes over de wijze waarop zij de geschiede nis van hun wijk, het Rozenprieel, hebben gebruikt om het buurt- en wijkleven te activeren. In juni 2003 werd het seizoen afgesloten met een excursie naar het N.z.H.-museum. Vanaf september 2003 hebben drie leden van de werk groep de cursus Oud schrift lezen gevolgd bij Agnes Dunselman van het Rijksarchief. In 2003 werden van verschillende kanten archiefschenkingen gedaan die onder dankzegging zijn aanvaard. Catalogisering zal geschieden zodra dit langs elektronische weg mogelijk is. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 197