In 2003 kwam de werkgroep elke veertien dagen bijeen (met uitzon dering van het zomerseizoen). Op de tussenliggende woensdagavonden was de Hoofdwacht opengesteld zonder agenda, voor individueel werken en overleggen. Hiervan wordt regelmatig gebruik gemaakt. Werkgroep Jeugd Bijdrage van Marjorie Vroom-Mos In het jubileumjaar 2001 van de Vereniging Haerlem zijn enkele activitei ten voor jonge Haarlemmers georganiseerd. Geslaagde activiteiten, maar het aantal deelnemers was beperkt. En dat is jammer, want de bedenkers van die plannen hadden er veel vrije tijd in gestoken. Maar de opzet was weinig structureel. Evaluatie van het succes van deze activiteiten is de basis geworden van vernieuwde aandacht van de vereniging voor de jeugd. Er zijn een hele boel plaatsen in de stad die zich lenen voor activiteiten die kinderen spe lenderwijs vertrouwd maken met historische aspecten, waardoor ze zich meer bewust worden van de context waarin ze leven Daar komt bij dat in het huidige onderwijsprogramma meer aandacht voor omgevingsge schiedenis moet worden ingeruimd. Mede met het idee dat meer bekendheid c.q. affiniteit met de stad bij jongeren op langere termijn wellicht zal kunnen leiden tot het lidmaat schap, is de werkgroep Jeugd aan de slag gegaan. Immers, de vereniging is niet vergeten dat in het verleden een aantal jongeren zich via hun geza menlijke archeologische interesse in een bouwput verenigden tot wat nu de Historische Werkgroep is. Voor elke vereniging is het aantrekken van nieuwe leden noodzakelijk, maar voor de Vereniging Haerlem is aanwas door jongeren heel erg nodig omdat het ledenbestand aardig vergrijst. Proefprogramma De werkgroep Jeugd werd nieuw leven ingeblazen door David Beekhuis, Ronald van Eden en Bernadette van Beijeren. Vanuit de gedachte een structurele vorm van contact met de jeugd op te zetten, werd besloten samenwerking met een Haarlemse school aan te gaan. Na contact te heb ben gelegd met de Haarlemse Bos en Vaartschool, waar de leerkrachten zich van meet af aan positief opstelden, is een proefprogramma opgezet. Aan de hand van het boekje Baas Spelen (dat werd samengesteld voor de basisscholen n.a.v. 750 jaar Haarlem) is door de leerkrachten geschiede nis een aantal onderwerpen geselecteerd, die de Vereniging voor de kin deren van groep 6 (leeftijd ca. 10 jaar) nader zou uitwerken. De onder werpen die werden gekozen zijn de boekdrukkunst, Haarlemse sporters, Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 198