het beleg van Haarlem, het verzet in wo n en de Bavokerk. Omdat kin deren tegenwoordig veel verplichtingen in hun vrije tijd hebben, wordt het programma binnen schooltijd afgewerkt. In 2003 zijn twee onderdelen van het programma uitgevoerd. Zowel de geschiedenisles over het drukken van letters, het maken van boeken en de rol van Laurens Janszoon Coster als het bezoek aan de tentoonstelling 'Haarlem Sportstad' in het Historisch Museum Zuid Kennemerland - waar met steun van de stichting Sportsupport Kennemerland een uitste kende begeleiding werd georganiseerd - zijn een groot succes geworden, waarmee de voorzichtige conclusie mag worden getrokken dat dit initia tief aanslaat. Hoe verder? De werkgroep zal zich nu moeten beraden over de voortgang van het programma in het nieuwe schooljaar 2004/2005: wordt een soortgelijk programma met de nieuwe groep 6 van dezelfde basisschool opgezet of een voortzetting van het programma met de huidige groep (hetgeen een verdieping van de stof betekent) voorgesteld, en/of een nieuw contact met een andere Haarlemse school gelegd. Er leven bovendien nog meer ideeën binnen de werkgroep: bijvoorbeeld 'iets' doen met een opgraving in de stad en kinderen foto's laten nemen van historische plaatsen in de stad waarbij zij hun eigen verhaal vertellen. Weliswaar is de werkgroep inmiddels versterkt door de komst van Joan Patijn, maar uitvoering van deze ideeën kan alleen als de werkgroep meer leden krijgt. Wie meldt zich? Werkgroep Parken en Groen Bijdrage van Wim de Wagt Al enige jaren leefde binnen het bestuur van de Vereniging Haerlem de wens een werkgroep te beginnen, die zich uitsluitend zou bezighouden met het openbaar groen in de stad. De wens kwam voort uit het besef dat het openbaar groen in Haarlem een dermate grote cultuurhistorische betekenis heeft, dat de Vereniging Haerlem ook op dit gebied een actie ve en stimulerende rol zou moeten spelen in de discussies over de be scherming, instandhouding en verbetering van de diverse villaparken, wijkparken, begraafplaatsen, de Haarlemmerhout, de Bolwerken enzo voort. Vrijwel iedere Haarlemmer weet maar al te goed dat dit groen onder druk staat van ontwikkelingen en gebeurtenissen die de kwaliteit ervan bedreigen, zoals bouwplannen, bezuinigingen, verwaarlozing of vandalisme. Dit jaar werd de werkgroep Parken en Groen daadwerkelijk opgericht. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 199