Toen de werkgroep eenmaal operationeel was bepaalden de leden in onderling overleg dat de werkgroep in de eerste plaats wil nadenken over het groen in de stad en in tweede instantie eventueel in het openbaar zal reageren op actuele ontwikkelingen. De reflectie kan geschieden door middel van studie en onderzoek, de reactie door brieven en bezwaar schriften. Het spreekt vanzelf dat zowel het een als het ander, in verband met de doelstellingen van de Vereniging Haerlem, overwegend dient te geschieden vanuit een cultuurhistorisch perspectief. Het team bestaat uit een drietal kunsthistorici en een landschapsont- -198- werper. Als voorzitter fungeert voorlopig bestuurslid Wim de Wagt, die feitelijk de werkgroep formeerde en van doelstellingen voorzag. De eer ste plenaire vergadering had plaats in het voorjaar en sindsdien volgden nog vier van dergelijke bijeenkomsten. Uiteraard komt iedere belangstel lende met hart voor het openbaar groen en een stevige cultuurhistorische interesse in aanmerking om zitting te nemen in de werkgroep. Net als bij de andere werkgroepen van Haerlem wegen enthousiasme en de bereid heid zich in te zetten voor het goede doel even zwaar als opleiding en kennis. Vanuit verschillende richtingen bereikten de werkgroep geluiden die duidden op instemming met de oprichting. Het wordt in het algemeen als zinvol gezien dat zich naast de gemeentelijke dienst voor het openbaar groen een onafhankelijk platform heeft gevormd, waarin vanuit een brede visie naar het groen in de stad gekeken wordt. Een voorbeeld van de rol die de werkgroep in dit opzicht kan vervullen is het advies dat uit gebracht werd aan de wijkraden Vogelenbuurt/Dietsveld en Vondelbuurt in verband met de matige staat van de beplanting aan de Eksterlaan, waarover deze wijkraden zich drukmaken. Volgens de werkgroep heeft het probleem van de Eksterlaan te maken met het niveau van het beheer van het openbaar groen in de stad in het algemeen. Ook van andere wijk raden hebben ons geluiden bereikt, die hierop wijzen. Waarschijnlijk heeft deze toestand te maken met de recente reorganisatie van de gemeentelijke groenafdeling (Natuur en Landschap), die zijn relatief zelf standige positie verloren heeft en daardoor met minder daadkracht kan opereren in het stedelijke en ambtelijke krachtenveld. Het zou zinvol zijn om te bezien of wellicht een gezamenlijke actie van de wijkraden en andere belangenorganisaties het thema van het groenbeheer tot een poli tiek discussiepunt kan maken. Masterplan Spoorzone De werkgroep beleefde in mei een vliegende start met een schriftelijke reactie aan het College van b en w op het Masterplan Spoorzone, dat Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 200