torisch meest interessante dwarsverbindingen van Haarlem, geliefd bij wandelaars en fietsers. Om die reden heeft de werkgroep deze route als 'case' ter hand genomen. Helaas staan sommige onderdelen van het pad onder druk van bouwplannen en ook op andere manieren zijn ze soms matig toegankelijk, waardoor de samenhang van het Brouwerspad als historische route bedreigd wordt. De werkgroep heeft zich een groot deel van de tijd beziggehouden met het Brouwerspad vanuit een cultuurhisto risch perspectief en met aandacht voor de huidige knelpunten. Vooral de loop en inrichting van het pad ter hoogte van de geplande nieuwbouw -200- van de Leeuwensleutelschool en het voormalige dierenasiel vervult de werkgroep met zorg. Het doel is om begin 2004 met een brief aan de gemeente en een publicatie over dit onderwerp naar buiten te treden. Stichting Geveltekens Bijdrage van Martin Busker Het jaar 2003 is voor het bestuur van de Stichting Geveltekens een mooi jaar geworden. We hebben namelijk de gevelsteen 'De Dodendans' voor Haarlem weten te behouden. Deze steen zal nog dit jaar worden geplaatst in de rechterzijgevel (Nieuwe Spaarnwouderstraat) van het nieuw te bou wen appartementencomplex aan de Lange Herenvest 34-36. We kunnen niet iedereen noemen maar we willen zeker niet onvermeld laten de gif ten van de Stichting Monumentenbehoud, de J.C. Ruigrokstichting, bam/ wilma en een bevriende stichting die haar naam niet vermeld wil zien. Tevens willen wij Gert-Jan van der Wouden bedanken die zijn vakan tie in Haarlem heeft doorgebracht en er voor heeft gezorgd dat wij nu het gehele fotobestand digitaal hebben. Hierdoor hebben wij nu zo'n 500 di gitale foto's van Haarlemse geveltekens. Ook een woord van dank komt toe aan Klaas van Giffen die naar aanleiding van het themanummer van onze nieuwsbrief over geveltekens ons zijn gehele digitale bestand over geveljaartallen, gevelstenen en tegelwerken beschikbaar stelde. Op verzoek van en samen met de bewoner van Nieuw Heiligland 1 is er contact gezocht met de eigenaar van dat pand in verband met de slech te kwaliteit van het gipsen beeld van St. Servaes dat daar op een plateau aan de gevel hangt. Als gevolg daarvan wordt dit beeld op dit moment ge restaureerd. Ook zijn wij betrokken bij de mogelijke herplaatsing van de diverse voor Haarlem waardevolle geveltekens en ornamenten van de HBS-a ten einde te voorkomen dat deze uit het Haarlemse gevelbeeld zouden ver dwijnen. In samenwerking met de Historische werkgroep is een aanvang ge- Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 202