Necrologieën A.J. Franken 20 februari 1909-13 maart 2003 Op 13 maart 2003 overleed op de hoge leeftijd van 94 jaar Albertus Johan nes (Ab) Franken. Geboren in Haarlem als zoon van Hendrik Franken jr. (1874-1960) en Maria Johanna Remmers, dochter van een bekende Haar lemse apotheker, stond zijn wieg in een echt protestants ondernemersge zin. Vader Franken had op 23 jarige leeftijd de bakkerij van zijn vader in Amsterdam verlaten om voor zich zelf te beginnen. Hij kocht een kleine bakkerij aan de Grote Houtstraat, die hij met veel energie succesvol wist uit te bouwen tot een onderneming (de n.v. Electrische Luxebrood fabrieken H. Franken jr.), waaraan in de jaren dertig ongeveer 350 perso neelsleden waren verbonden. Hij was een bijzonder actieve man, die in Haarlem deel uitmaakte van allerlei besturen op kerkelijk en sociaal ge bied. In het jaarboek van de Vereniging Haerlem van i960 is een necrolo gie van hem opgenomen. Ab had een tien jaar oudere zus ter, die trouwde met een beroepsof ficier, de latere generaal-majoor der artillerie H.J.J.W. Dürst Britt. Daar naast was er een zeven jaar oudere broer, maar zijn vader zag al van Ab op jeugdige leeftijd, dat hij de meest geschikte persoon zou zijn om hem op te volgen en het bedrijf over te nemen. Ab werd dan ook van het Christelijk Lyceum gehaald en naar de HBS-a aan de Raaks gestuurd, omdat daar een betere basis voor een functie 'in de handel' zou wor den gelegd. Direct na zijn middelba re school en een aantal korte stages -205-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 207