Aart (Boelie) Overmeer 18 juni 1907-30 december 2003 In het Spaarne Ziekenhuis Haarlem is op dinsdagavond 30 december voormalig Haarlems Dagblad- en ANP-journalist Boelie Overmeer gestor ven. Een longontsteking die hij opliep nadat hij zijn heup had gebroken, werd hem fataal. Hij was 96 jaar. Overmeer werd geboren in de Haarlemse Linschotenstraat als zoon van een ambtenaar. Zijn officiële voornaam Aart werd al vanaf zijn ze- -210- vende jaar vervangen door een bijnaam: Boelie. Voetbalvriendjes met wie hij een elftal vormde in de straat, vernoemden hem naar Boelie Kessler, de indertijd befaamde international van de Haagse Voetbal Vereniging. Zo drukte de sport al vroeg een eervol stempel op hem. Zijn loopbaan in de journalistiek begon in 1926 als verslaggever op de burelen van de Oprechte Haarlemsche Courant. Daar ontmoette hij ook zijn vrouw Tiny, met wie hij 62 jaar geleden in het huwelijk trad. Later kwam Overmeer te werken bij Haarlems Dagblad, waarin de Oprechte Haarlemsche Courant werd opgenomen. Eerst was hij van 1935 tot in 1952 sportjournalist en vervolgens stadsredacteur. Overmeer was al vanaf 1931 lid van de Nederlandse Journalistenkring, de voorloper van de n.v.j., de Nederlandse Vereniging van Journalisten. Vanaf 1939 was hij daarvan ook secretaris-penningmeester met enkele onderbrekingen tot 1978. Na zijn pensionering in 1972 bleef hij actief als correspondent voor het anp. Vanwege zijn grote kennis van de stad en zijn nauwgezette werk wijze bleef hij een geduchte concurrent van jonge stadsverslaggevers bij Haarlems Dagblad, onder wie Jaap Sluis. 'Als ik ergens op af moest, keek ik eerst altijd in het rond of Boelie er ook was. Ik deed dan verschrikke lijk mijn best, want als het anp een beter stuk had dan ik, kreeg ik dat later wel te horen.' Overmeer deed zijn werk bijna onopgemerkt, aldus Sluis. 'Hij had een merkwaardig loopje. Hij schreed er een beetje tussen door, je merkte hem bijna niet op. Een magere, wat spichtige man over wie met respect werd gesproken.' Ook oud-Haarlems Dagblad verslaggeefster Inge Crul herinnert zich Overmeer als een degelijke collega. 'Serieus, bijna een archivaris. En hij was altijd bereid jongere journalisten met raad en daad bij te staan.' Als ANP-correspondent was Overmeer vaak te vinden op de Haarlemse recht bank. Zijn vrouw Tiny: 'Hij was zeer gesteld op de advocatuur; als zijn familie rijk was geweest, dan had hij zeker gekozen voor de rechtenstu die.' Collega Ko van Leeuwen heeft Boelie Overmeer goed gekend en had ook in de laatste jaren nog contact met hem. Hij heeft daar een smeuïg Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 212