7 r verhaal over, dat Overmeer ook als sportjournalist typeert. Van Leeuwen: 'Boelie Overmeer was een heer, ook als sportverslaggever werd hij nooit opdringerig. Maar, om in sporttermen te blijven: hij liet zich niet van de bal zetten. Daarvan getuigt zijn bijzondere verslag van de voetbalwedstrijd Feijenoord- Haarlem uit 1938. Dat heb ik gele zen in zijn plakboek. Dat komt zo: Twee jaar geleden belde Boelie me op: 'Heb je dinsdag op de televisie nog Barcelona zien spelen?' Hij doelde op Hertha-Barcelona, die in Berlijn in het Champions League programma was gespeeld. 'Nee', moest ik bekennen. 'Nou, er was ook weinig te zien', sprak Boelie met stoïcijnse humor door de telefoon, 'Want ze speelden in een dichte mist'. Boelie belde me omdat deze wed strijd hem meteen deed denken aan de ontmoeting tussen Feijenoord en Haarlem uit 1938, die zich deels in de mist afspeelde. 'Een half uur voetbal in de mist', staat er boven het artikel uit 1938, dat Boelie Overmeer op originele wijze over Feijenoord-Haarlem bij elkaar wist te harken. Die wedstrijd eindigde in een 8-1 overwinning voor Feije noord, dus de Haarlemse roodbroeken gingen toen in Rotterdam zowel letterlijk als figuurlijk de mist in. De vraag deed zich voor of de wedstrijd niet beter gestaakt had kunnen worden. Maar scheidsrechter Van Moor- sel zei dat hij voldoende zicht had. Boelie Overmeer ging verhaal halen en interviewde de scheids na af loop van de wedstrijd in de kleedkamer. Overmeer zei daarover: 'Tegen woordig doen journalisten niet anders dan na afloop met de trainer of met spelers praten, maar in die tijd was dat absoluut ongebruikelijk. Maar ik moest wel, want vijf van de negen doelpunten had ik niet zien maken door die mist.' Uit scheidsrechter van Moorsels mond tekende Overmeer onder ande re op: 'Ik kon driekwart van het veld zien en in het midden lopend zag ik de zijkanten. In Engeland heeft men natuurlijk meer met last van de mist te kampen. Daar is een bepaling dat een wedstrijd niet onderbroken mag worden, als het halve terrein nog te overzien is. In deze match was het zicht voor mij dus beter dan vaak in Engeland het geval kan zijn ■t NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 213