sport. Geen wonder, want niet alleen was hij vroeger sportverslaggever, ook maakte hij van 1947 tot 1958 deel uit van het bestuur van het Haar lemse Sportweek-comité. Zijn vrouw Tiny: 'Zelfs in het ziekenhuis wilde hij weten hoe Ajax had gespeeld. Op de laatste dag vroeg hij me nog: Neem je een Haarlems Dagblad voor me mee?' Rob van de Waal 12 juni 1917-24 september 2003 Op 24 september 2003 overleed op 86-jarige leeftijd de oud-directeur van de Provinciale Planologische Dienst Noord-Holland, dr. ir. R. van de Waal. In Haarlem was hij vooral bekend omdat hij voorzitter van Stich ting Molen De Adriaan was. Hij was tevens erevoorzitter van Vereniging De Hollandsche Molen. Sinds midden jaren vijftig van de vorige eeuw was Van de Waal al ge ïnteresseerd in het wel en wee van de molens in Nederland. Aanvankelijk als bestuurslid van De Hollandsche Molen (vanaf 1959), later als secreta ris en als voorzitter van 1981 tot 1993. Toen Henk Vijn en ondergetekende al weer jaren geleden op één van de Algemene Ledenvergaderingen van dhm aan Rob van de Waal vroe gen of hij voorzitter wilde worden van de stichting die zich inzette voor de herbouw van molen De Adriaan aarzelde hij aanvankelijk. Want hij was er gezien zijn leeftijd niet zeker van dat als hij aan deze klus begon het eindresultaat mee zou kunnen maken. Hij vroeg enkele dagen be denktijd en wilde toen onder voor waarden meedoen. Eén daarvan was (en bleek de belangrijkste te zijn) dat hij alle dossiers inzake De Adriaan uit het verleden wilde heb ben (en dat waren er nogal wat) en de tijd kreeg om ze door te nemen. Zijn grondigheid werd tevens zijn succes. Dankzij zijn achtergrond als functionaris in overheidsdienst wist hij als geen ander de betekenis te KEES VAN DER LINDEN NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 215