Kroniek Januari —215- i De Haarlemse oliebollenbakker ron van der weijden - standplaats Dordrecht - is voor de derde keer door de Algemeen Dagbladjury uitgeroepen tot beste oliebollenbakker van Ne derland. Uit heel het land komen klanten naar hem toe. 7 De Haarlemse hiphop-muziekformatie Relax is door de Stich ting Conamus uitgekozen tot winnaar van één van de drie Zil veren Harpen 2002. De Zilveren Harp geldt als belangrijke aanmoedigingsprijs in de wereld van de lichte muziek. 10 De nieuwjaarsreceptie van het provinciebestuur wordt van daag gehouden in een tent in de tuin. De vloer van de Staten zaal, waar de receptie normaal is, verkeert in zo'n slechte staat dat het gevaar bestaat dat men er doorheen zakt als er teveel mensen in de zaal samen komen. 15 De binnentuin van het Koningscarré in het centrum van Haar lem wordt niet openbaar toegankelijk. De bewoners vrezen dat zwervers in de binnenstad bezit zullen nemen van de beschut te stadstuin. Het Koningscarré wordt gevormd door de nieuw bouw tussen Jacobijnestraat, Koningstraat en Stoofsteeg. 16 Oud-Haarlemmer herman h. peeters (91) overleden in zijn woonplaats Rijssen (Ov.). Voor zijn inzet in de mei-dagen van 1940 aan de Grebbe-linie kreeg hij het Oorlogsherinne- ringskruis met de Gesp 'Nederland mei 1940'. Vanwege zijn vele activiteiten op het gebied van kerkelijk sociaal en charita tief werk werd hij onderscheiden met het ridderschap in de orde van Sint Sylvester. Hij was een van de oudste leden van de Vereniging Haerlem. Het cultureel centrum De Fietsznfabriek stopt met onmiddel lijke ingang zijn activiteiten. 'De Fietsz' ziet geen kans het pand aan de Houtmarkt te delen met poppodium Patronaat. De directie van de Fietsznfabriek acht het financiële risico te groot KO VAN LEEUWEN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 217