en zegt ook geen vertrouwen meer te hebben in het ambtelijk apparaat van de gemeente. De kantoorvilla's Westerhoutpark 18 t/m 22 mogen verbouwd worden tot woningen. Eerder keerde het college van b en w zich tegen dat plan. Nu blijkt men toch bereid te zijn een uit zondering te maken omdat er volgens wethouder mimi rietdijk ook een grote behoefte aan woningen is. Het gebouw van de Koorschool St. Bavo is na een grondige opknapbeurt feestelijk heropend. Op deze kleine unieke basis school wordt met toestemming van de overheid twintig pro cent van de lesuren aan muziekonderwijs besteed. Het toonaangevende Franse blad Photo, dat jaarlijks de groot ste wedstrijd ter wereld voor amateurfotografen organiseert, kiest drie foto's van burgemeester jaap pop. De meest opmerke lijke is de foto van de strakke in sexy rood gestoken billen van drie pitspoezen op het circuit van Zandvoort. Op de andere twee foto's staan prinses maxima en prins willem Alexander en de Italiaanse filmster monica bellucci. Van de toren van de Nieuwe Kerk zijn 's nachts enkele flinke brokken steen naar beneden gekomen, waarschijnlijk afkom stig van vazen en pinakels. De toren uit 16x3, gebouwd door LIEVEN DE KEY, is eigendom van de gemeente. De Haarlemse musicus christiaan van der vliet (77) overle den. Na de oorlogsjaren vormde hij met twee broers jarenlang een jazztrio. Van der Vliet was pianist en organist en trad ook regelmatig op met andere bands en muziekformaties. Vanaf zijn zeventiende jaar tot aan zijn pensioen werkte hij bij muziekhandel Alphenaar. De Stadspartij kan raadslid cees de vries niet dwingen zijn zetel in de gemeenteraad aan de partij terug te geven. Tot die uitspraak kwam de Haarlemse rechtbank. Eerder had De Vries na een uit de hand gelopen cafébezoek gezegd dat hij zijn zetel ter beschikking stelde, maar daar kwam hij later op terug. De Stadspartij legt zich niet neer bij de uitspraak van de rechter. Striptekenaar joost swarte en architectenbureau Mecanoo uit Delft hebben een nieuw hofje voor Haarlem ontworpen. De vijf huizen en vijf appartementen komen aan de Korte Begijne straat te liggen en sluiten aan bij de Bakenesserkamer, het oud ste hofje van Haarlem. Het gemeentebestuur van Haarlem kiest voor een vrije bus baan voor de Zuidtangent over de Gedempte Oude Gracht. Dit Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 218