ondanks felle protesten van het mkb, winkeliers, wijkraden en de actiegroep Eye-opener. Zou voor een andere optie - via het Houtplein - worden gekozen, dan zou Haarlem tientallen mil joenen aan rijkssubsidie mislopen. Februari i Met een spetterend dansfeest is afscheid genomen van de oude Toneelschuur in de Smedestraat. De nieuwe Schuur in de Lan ge Begijnestraat nadert zijn voltooiing. —217— 3 De Verlosserkerk aan de Generaal Spoorlaan in Haarlem- Noord is door de Protestantse Gemeente verkocht aan Wo ningbedrijf Amterdam en projectontwikkelaar bam-wilma. De nieuwe eigenaren willen het gebouw slopen en er seniorenap partementen voor terug bouwen. Mogelijk kan de toren als markant herkenningspunt blijven bestaan. De Spaarndamse vrijwillige brandweer is een jeugdafdeling begonnen. Dertien jongens en meisjes kregen hun eerste cur susavond. Door jongeren te interesseren hoopt de brandweer in de toekomst de achterstand aan vrijwilligers weg te werken. 6 Natuurkenner en oud-onderwijzer piet van zalinge (91) over leden. Van Zalinge publiceerde een aantal boeken over de natuur en boeken over ooievaars en fretten. Voor Haarlems Dagblad verzorgde hij een reeks van jaren de wekelijkse ru briek 'Piet van Zalinge beschrijft alledaagse dingen in de natuur'. 7 Een 33-jarige Haarlemmer van Afrikaanse afkomst probeert zelfmoord te plegen in de publiekshal van de gemeente. De man stak zich voor de ogen van talloze bezoekers en ambte naren enkele malen in de buik en sneed zijn polsen door. Hij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. De man kwam tot zijn wanhoopsdaad door geldproblemen. 10 Bouwmaterialenhandel Filippo herstelt een oude traditie in ere en gaat bakstenen voortaan per 'bakstenenboot' vervoeren. Niet alleen uit nostalgie, ook omdat het goedkoper is dan ver voer over de weg. 12 Het Huis Barnaart, een uniek pand in Empirestijl aan de Nieu we Gracht, wordt door de provincie verkocht. Het huis was ooit de ambtswoning van de Commissaris der Koningin van Noord-Holland. Het pand moest 1.850.000 euro opbrengen. Koper is de Vereniging Hendrick de Keyser, die dankzij een KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 219