gift van 800.000 euro van de SponsorBingo Loterij het huis kon verwerven. 14 De Haarlemse tuinarchitect dick beijer is gevraagd een tuin te ontwerpen voor zangeres/actrice Jennifer lopez. Eerder ont wierp hij tuinen in zijn minimalistische stijl voor onder meer elton John en voor prinses maxima en prins willem-alexan- der. 15 Het Haarlemsche Muziekfonds bestaat 125 jaar. Al die tijd sti muleert het fonds met financiële bijdragen het muziekleven in Haarlem en omstreken. De bekende Knopenwinkel in de Warmoesstraat gaat dicht. Na een halve eeuw sluit de winkel omdat verdere exploitatie te duur uitvalt. 17 Provinciale Staten gaan akkoord met de bouw van een nieuw voetbalstadion in de Zuiderpolder. De gemeenteraad van Haar lem moet er nog zijn goedkeuring aan hechten. 20 De Haarlemse Koorbiënnale kan ondanks een klein tekort op de begroting doorgaan. De tweede editie van dit succesvolle korenfestival wordt gehouden van 19 tot 28 juni. Na tien jaar kan het terrein van de voormalige chemische was serij Rookmaker worden bebouwd. Er komen koopwoningen met een binnentuin en een complex huurwoningen. Er was een prijsvraag voor uitgeschreven. Gekozen is voor de inzending van het Londense architectenechtpaar gary young en ga- brielle higgs. Eind 2004 moeten de woningen klaar zijn. Maart 1 Haarlem krijgt een honkbalschool om talentvolle jeugd tussen n en 14 jaar op te leiden. De opleiding loopt via het Mendel- college. In de ochtenduren krijgen de kinderen gewoon les en 's middags staan ze op het honkbalveld van het Pim Muiier- sportpark, vlak naast de school. 3 Een vijftienjarige leerling van het Sancta Maria Lyceum zakt door de voetgangersbrug over de Leidsevaart. Hij komt twee meter lager in het water terecht en loopt schaafwonden op. 4 Drukkerij Joh. Enschedé bestaat op 21 juni 300 jaar en komt vandaag uit met een speciale postzegel van 39 cent, die aan de waardepapierdrukker zelf gewijd is. 5 De gratis avondopenstelling van het Frans Halsmuseum trekt meer dan duizend bezoekers. Directeur karel schampers is verbaasd en trots tegelijk Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 220