ii De Haarlemse zangeres josee koning brengt een nieuwe cd uit met Braziliaanse muziek. Ze zingt daarop ook het lied Zonder jou, een tekst van lennaert nijgh, in het Portugees. Een grote brand in het Rozenprieel verwoest het Bethelkerkje en de kosterswoning. Dertig huizen moesten worden ontruimd. 15 Medewerkers van de Universiteitsbibliotheek in Leiden ont dekken een reeks onbekende gedichten van nicolaas beets. Dit wordt bekend gemaakt tijdens de herdenking van de honderdste sterfdag van beets, die onder het pseudoniem HiLDEBRAND zijn Camera Obscura schreef, waarin Haarlem de —219— hoofdrol speelt. 16 frans olde RiKKERT (64) overleden. Hij was een bevlogen be leidsmedewerker van de reclassering. 18 Het Haarlemse gemeentebestuur maakt door een wijziging van het bestemmingsplan de komst van een vestiging van het woon- warenhuis Ikea in de Waarderpolder mogelijk. 22 Haarlem Promotie schrijft een wedstrijd uit onder de titel Origineel Haarlems. Het moet een uitdaging zijn aan innova tieve bedrijven om een oud Haarlems product nieuw leven in te blazen of om een nieuw origineel Haarlems product te ont wikkelen. De Haarlemse kunstenares joos clijsen presenteert in de Grote of St. Bavokerk een kunstwerk van 24 loden doodskis ten. Ze staan op de eeuwenoude grafzerken in de kerk. De naam van het kunstwerk is Apocalyps. 23 In de nacht van 23 op 24 maart wordt de Koningkerk aan de Kloppersingel geheel verwoest. Ook de kosterswoning wordt een prooi van de vlammen. De kerk was een van de fraaiste gereformeerde monumenten in ons land. Tijdens het blussen komen drie leden van de Haarlemse brandweer, douwe van kooten, ben hannenberg en renz knipper, om het leven door een vallende muur. 27 De stichting Vrienden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest (npo) heft zichzelf op omdat de opvolger van het npo, Holland Symfonia, te weinig belangstelling voor de vrienden club toont. De Vrienden van het npo telde 800 donateurs. 29 Amateurtoneelkenner wim molenaar (77) overleden. Hij ijver de jarenlang voor een betere positie van het amateurtoneel en was lid van de gemeentelijke begeleidingscommissie, die zich onder meer bezig houdt met gemeentelijke subsidies. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 221