April 2 De stichting Kathedrale Basiliek St. Bavo is op zoek naar zo'n twaalf miljoen euro voor de restauratie van het monumentale kerkgebouw aan de Leidsevaart. De nieuwe St. Bavo is een van de grootste kerkgebouwen van ons land en is dringend toe aan restauratie. 6 Het romandebuut van de jonge Haarlemse schrijver rob van der linden De hand, de kaars en de mot, is genomineerd voor de Libris Literatuurprijs. Hij is een van de zes genomineerden die meedingen naar de boekenprijs die 50.000 euro oplevert. 7 In het weekeinde van 5 op 6 april is het beeld van van der hoogen, onderdeel van het Hildebrandmonument in de Haar lemmer Hout, ernstig beschadigd. Eind februari werd het beeld van suzette NOiRET in brand gestoken. Een nieuwe replica kost circa 8000 euro. 12 In Oude Tonge wordt een monument onthuld ter nagedachte nis aan de hulpverleners bij de watersnood van 1953. Daar waren veel Haarlemmers bij betrokken. Verscheidene mensen uit Haarlem, onder wie burgemeester jaap pop, wonen de ont hulling bij. 17 hans Biesbrouck (60) overleden. Hij was jarenlang de drij vende kracht achter Bouwens autoverhuur. Biesbrouck was zeer actief in de sportwereld, betrokken bij de jaarlijkse Muggenronde, de wielerwedstrijd voor de Haarlemse jeugd en hij gaf lange tijd jeugdtrainingen bij voetbalclub fc Haarlem. Met het strooien van bloemen op de golven van de zee en met hoorngeschal dat The Last Post laat horen, nemen nabestaan den afscheid van de drie Haarlemmers sjak smit, gerrit kuik en paul groen. Zij verdronken tijdens een zeiltocht op zee met het jacht Victory, dat later door Marine-duikers is terug gevonden. De lichamen werden niet gevonden. Op het voormalige EBH-terrein krijgt Haarlem er een nieuw theater bij: de Turbinehal. Het is een zogeheten vlakkevloer- theater met 600 plaatsen. Het wordt commercieel geëxploi teerd. 22 Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen laat weten dat het pand van de HBS-a aan de Zijlvest en de twee kerkjes in het Raaksgebied, de Hoeksteen en de Wijnkerk, geen status als monument krijgen. De panden moeten wijken voor de nieuwe Raaksplannen. De Wijnkerk blijft overigens wel bestaan. Haerlem Jaarboek 2003 -220-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 222