27 In de Christelijk Gereformeerde kerk de Hoeksteen wordt de allerlaatste dienst gehouden. De kerk heeft bijna negentig jaar dienst gedaan. De gelovigen van De Hoeksteen hebben zich aangesloten bij hun geestverwanten in Haarlem-Noord en worden dus niet dakloos. In de St. Jozefkerk in de Jansstraat is een plaquette onthuld ter nagedachtenis aan de Haarlemse componist, organist en diri gent albert DE klerk. De musicus overleed in december 1998. 29 Burgemeester jaap pop reikt ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Beatrix koninklijke onderscheidingen uit aan verschillende Haarlemmers die zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt. Daarbij horen o.a. c. alta, mede-oprichter van St. Stadsorgel Haarlem en organisator van de draaiorgelmanifes tatie op de bolwerken op tweede pinksterdag, j. breij, voorzit ter van de r.k. Sportvereniging dss en sportorganisator voor gehandicapten, mevr. sonja koster-thijs, oud-balletdanseres en directrice van balletstudio Kennemerland en mevr. van der linden-van leersum, jaren lang bestuurslid van de St. Haar lems Comité voor Nationale Feesten. Mei 1 CEES DE JONG (8i) uit Bloemendaal overleden. In de oorlogsja ren was hij zeer actief in het verzet, zorgde voor vervalste bon kaarten, persoonsbewijzen en hij verspreidde illegale bladen. Jarenlang was hij vice-voorzitter van stichting Erebegraafplaats Bloemendaal, voorzitter van de Nationale Herdenking te Bloemendaal en secretaris van het Openluchttheater, waarvan hij ook een van de oprichters was. Hij was ook voorzitter van hockeyclub Bloemendaal. 4 De Haarlemse mieke mulder en zo'n twintig familieleden hou den een symbolische actie voor een joods monument. Er wor den bloemen gelegd bij een zelfgemaakt gedenkteken. Al jaren wordt geijverd voor een monument ter nagedachtenis aan de circa 750 joodse mensen uit Haarlem, die in de Tweede Wereld oorlog zijn vermoord. Verschillen van mening zijn de oorzaak dat het er maar niet komt. 7 Doordat projectontwikkelaar Imca akkoord gaat met eisen van de gemeente en het financieel risico draagt, kan de bouw van een nieuw voetbalstadion in de Zuiderpolder doorgaan. Naar verwachting kan de eerste wedstrijd in 2006 worden gespeeld. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 223