8 Tante adrie bleeker neemt na ruim twintig jaar afscheid als toezichthoudster bij de Spaarndamse speeltuin Nieuw Leven. Tante adrie blijft nog wel paraat om af en toe bij te springen. 9 De Rijksdienst voor Monumentenzorg keurt de sloop- en nieuwbouwplannen voor het provinciehuis aan de Dreef af. Het gaat daarbij vooral om de overgang tussen nieuwbouw en het uit 1786 daterende paviljoen Welgelegen. 9 Wethouder ton de lange wil dat de Haarlemse burgers voor taan zelf onkruid wieden in hun straat. Daarmee wil hij kosten voor de gemeente besparen. De gemeenteraad wijst hem er ech ter op dat de gemeente verplicht is de straten schoon te hou den. 10 De nieuwe Toneelschuur wordt officieel geopend door wet houder ruud grondel. Met het nieuwe theater heeft Haarlem er een schitterende aanwinst bij. Burgemeester jaap pop reikt aan de directeur frans lommerse de versierselen van Ridder Oranje-Nassau uit. 13 Gitarist en saxofonist huib van kampen (59) overleden. De Haarlemmer kreeg bekendheid in de jaren '60, toen hij beide instrumenten bespeelde in de band Ekseption. 18 Het kerkkoor Gregorius Magnus van de r.k. parochie St. Johannes de Doper in de Amsterdamstraat bestaat 100 jaar. Dat wordt gevierd met een plechtige, gezongen mis in de H. Pastoor van Arskerk in Parkwijk. De kerk in de Amsterdam straat is al lang geleden gesloopt, alleen de toren is als ken merkend straatbeeld gebleven. Bij de winkelpassage aan de Italiëlaan zijn vijf winkels van Turkse eigenaren in het weekeinde met verf besmeurd. Er waren kruisen en teksten als 'Ik ben Turk' aangebracht. Bijna alle winkels van de passage zijn Turks. 21 jan de vlieger (82), grondlegger van het vastgoedimperium Imca, overleden. Hij begon als fietsenmaker, maar bleek een geboren handelsman. Hij stichtte ook het naaimachinemuse um met een collectie van ruim duizend naaimachines. 23 mia maas overleden. Zij was bijna haar leven lang eigenaresse van de bekende winkel voor religieuze artikelen, zoals heili genbeelden en kerststallen, aan het Verwulft. Haar grootvader was Jan Maas, een van de beeldhouwers van de kathedrale basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart. Ze was een opmerkelijke vrouw en werd tot de 'artistieke adel' van Haarlem gerekend. 24 Haarlem is een museum(pje) rijker: het Lee Harvey Oswald- Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 224