museum. Initiatiefneemster is judyth vary baker, ex-geliefde van Oswald, die heilig overtuigd is van zijn onschuld aan de moord op john f. Kennedy. In het museum in de Kleine Hofstraat zijn foto's en knipsels van de aanslag op de Amerikaanse president te zien. 28 Vandaag trouwt de kunstenares Jennifer hoes met zichzelf. Het 'huwelijk' wordt 's middags voltrokken in de Gravenzaal van het stadhuis. Ze neemt haar huwelijk uiterst serieus: 'het wil zeggen dat ik trouw ben aan mezelf.' Juni 1 Aan de Haarlemse illustrator thé tjong khing is voor zijn tekeningen in het Woordenboek van Vos en Haas de Gouden Penseel toegekend. Deze wordt hem op 28 september, aan de vooravond van de Boekenweek uitgereikt. 2 De gemeenteraad stemt definitief in met de bouw van het nieu we voetbalstadion voor fc Haarlem in de Zuiderpolder. De grond voor het stadion wordt door de gemeente aan Imca Vastgoed verkocht voor het symbolische bedrag van één euro. 5 Het Frans Halsmuseum koopt een klein schilderij van frans hals, een miniatuurportret van theodorus schrevelius, (1572-1649) rector van de Latijnse school van Haarlem en Lei den en belangrijk geschiedschrijver van Haarlem. Het is op koper geschilderd. 7 Na twintig jaar is de jaarlijks terugkerende Haarlemse Anti quarenbeurs in de Beijneshal opgeheven. Reden is de forse ver hoging van de standhuur met zo'n 25%, waardoor veel deelne mers afhaakten. 10 Op de plek van de oude Toneelschuur komen woningen. Woningcorporatie De Woonmaatschappij bouwt 8 schuurach- tige' appartementen op de plek van de grote zaal en zeven wo ningen in het monumentale gedeelte aan de Smedestraat. 16 'Het mooiste en innovatiefste middentheater van Nederland en omgeving', zo karakteriseerde de jury, die de Toneelschuur de Prosceniumprijs toekende. Deze prijs wordt toegekend aan een persoon, groep of instantie die een wezenlijke bijdrage heeft geleverd aan het toneelklimaat. 18 De wedstrijd voor ondernemers om een nieuw origineel Haar lems product te bedenken is gewonnen door de inzending Haarlemmer Kapitaaltjes, druklettertjes van chocola, die ver- -223- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 225