wijzen naar Haarlem als grafische stad. De kapitaaltjes zijn bedacht door bert lameijer. De kade van het Spaarne langs de Spaarndamseweg blijkt op instorten te staan. Er mogen geen schepen meer worden afge meerd en geen auto worden geparkeerd. Het zand onder de kademuur blijkt het Spaarne in te lopen. Na een slopende ziekte is franklin droop overleden. Hij fun geerde als ambtenaar Culturele Zaken als brug tussen Toneel schuur en de bouwers van het nieuwe theater. Koningin Beatrix bezoekt in Teylers Museum de tentoonstel ling die aan het 300 jaar oude bedrijf Joh. Enschedé gewijd is. Uit handen van de laatste firmant, maurits enschedé, kreeg ze een kopergravure die zij zelf in 1955 bij een bezoek aan het bedrijf had gemaakt. Holiday Inn Hotels haakt af bij de Appelaar. De hotelketen heeft geen vertrouwen meer in het project. De Haarlemse hoteleigenaar joop van der tak claimt nu een plaats in het Appelaargebied voor de bouw van een hotel. Jazzmusicus willem kreuger (73) overleden, kreuger werd eerst makelaar, maar de jazz bleef trekken. Hij was een exta tisch klarinettist, die bekend werd onder de naam billy b. jacket. De omstreden flitspaal bij Spaarndam wordt officieel in gebruik gesteld. De flitspaal laat alleen automobilisten met ont heffing ongemoeid, anderen krijgen een bekeuring. De paal werkt alleen in de ochtendspits. Juli De Internationale Koorbiënnale Haarlem trok dit jaar vijfdui zend bezoekers. Het is de tweede keer dat dit korenfestijn werd gehouden. Vijfentwintig Haarlemse vuilniswagens dumpen hun inhoud op de Grote Markt, wat een ondraaglijke stank veroorzaakt. De wagens trokken in colonne en luid toeterend door de bin nenstad uit protest tegen de benoeming van een nieuw hoofd van de gemeentelijke reinigingsdienst ratd. Voor de krakkemikkige draaiorgelhal aan de Werfstraat lijkt een oplossing in zicht. De hal moet weg voor uitbreiding van supermarkt vomar. Vorig jaar stelde de rechter vast dat vomar, die eigenaar is van de draaiorgelhal, de uitgebreide collectie Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 226