draaiorgels niet op straat mag zetten Nu belooft het winkelbe drijf een nieuwe hal voor de orgels te bouwen. 11 Ballast Nedam gaat het nieuwe Patronaat bouwen. De nieuw bouw van de poptempel is een ontwerp van architectenbureau diederen DiRRix van WYLiCK uit Eindhoven. Het komt op de plek van het oude gebouw aan de Zijlsingel. Het zal een zaal voor circa 950 mensen en één voor 200 bezoekers krijgen. Ge raamde kosten 11,2 miljoen euro. 12 Het aantal toeristen dat Haarlem bezoekt is fiks gedaald. Veel hotels verlagen daarom hun prijzen met soms tientallen pro- -225- centen om toch hun kamers vol te krijgen. 14 Op de plaats waar in maart de Koningkerk afbrandde komt een nieuwe kerk. Dat willen zowel wijkraad als het kerkbe stuur. Het bestuur heeft een architect gevraagd alvast een ruwe schets van de nieuwbouw te maken, die zoveel mogelijk op de oude kerk moet lijken. 15 De Camera Obscura wordt in Haarlem verfilmd. Producent matthijs van HEijNiNGEN gaat van het boek uit 1839 dat de in Haarlem geboren en getogen dominee/dichter nicolaas beets onder het pseudoniem hildebrand schreef een spannende film maken. Een grote brand verwoest loodsen van het kringloopbedrijf De Schalm in de Waarderpolder. Ook gaan een loods met Old- Timers en een kaarsenmakerij van De Hartekamp in vlammen op. Er vielen geen slachtoffers. 18 Twee Haarlemmers, jeroen vonk en ewald barsingerhorn vertrekken op expeditie naar de Noordpool. Ze hebben daar voor de onafhankelijke non-profit organisatie Faith Nature Foundation opgericht. Na aankomst op Groenland zetten ze de reis per zeiljacht voort in een temperatuur die schommelt rond de acht graden Celsius. 24 De kas van de Stadskweektuin aan de Kleverlaan is vanavond en morgenavond bij hoge uitzondering voor publiek geopend. Dan bloeit daar een zeer bijzondere nachtcactus uit Mexico. De grote witte bloemen gaan in de schemering open en ver welken bij het ochtendgloren. 28 De negende Haarlem Jamborette trekt ruim drieduizend scouts. De jongeren uit twintig landen zijn bij elkaar even bui ten Haarlem, op het gebied van Haarlemmerliede en Spaarn- woude. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 227