Augustus Mohammed MEFTAH, het illegaal in ons land verblijvende sp- bestuurslid in Haarlem wordt vrijgelaten. Hij werd op 30 juli opgepakt en dreigde te worden uitgezet, meftah is bij tal van maatschappelijke en politieke organisaties actief, die bij de minister van Vreemdelingenzaken aandringen op een perma nente verblijfsvergunning. De gemeente Haarlem legt 24 Haarlemse voetbalclubs een ver bod op om de sportvelden te gebruiken. Door de aanhouden de droogte zijn de velden zo kwetsbaar geworden, dat inten sieve bespeling de grasmat al voor het begin van het nieuwe seizoen kapot zou maken. De Afdeling Reiniging van de gemeente Haarlem laat per advertentie weten dat vanwege de extreme warmte van rond de dertig graden de werkzaamheden al om 6.00 uur te beginnen. Daarom mag de afvalemmer of de vuilniszakken al vanaf 21.00 uur de avond ervoor worden buiten gezet. Bewoners van het Vondelkwartier in Haarlem-Noord stellen een burgerwacht in omdat de buurt wordt geteisterd door een pyromaan. Deze heeft daar al verscheidene branden gesticht. Drie auto's, enige rolcontainers en motorfietsen gingen in vlammen op. Het college van b en w van Haarlem verleent sloopvergunnin gen voor de schoolgebouwen langs de Oude Zijlvest en de Zijlvest bij de Raaks. De hele voormalige HBS-a en de bijge bouwen van de HBS-b gaan tegen de vlakte. Ervoor in de plaats komen kantoren, winkels, woningen, een bioscoop en een par keergarage. Bij een ingrijpende restauratie van de villa Florapark 4 stuitte projectontwikkelaar Cobraspen op twee half ingegraven ijze ren kanonnen. De gevaartes zijn naar schatting zo'n driehon derd jaar oud. De kinderboerderij Schoterhoeve, in het Noorder Sportpark, bestaat vijftig jaar. De doelstelling van het eerste uur staat nog steeds overeind: stadskinderen in aanraking brengen met die ren. Een onbekende met vermoedelijk een kettingzaag heeft een forse eik en een beuk geveld in het Zaanenbos in Haarlem- Noord. In een loods en in woningen in Haarlem-Noord, het centrum Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 228