en Haarlem-Oost heeft de politie zes hennepkwekerijen opge- Het 'mannencafé' Bert op de hoek van de Voorzorgstraat en de Brouwersstraat bestaat 75 jaar. Een ouderwetse brume buurt kroeg, waar alleen in het weekeinde de vrouwen meekomen. De politie arresteert de pyromaan van de Vondelbuurt. Het is een 29-jarige man die zelf in de wijk woont, schuin tegenover de uitgebrande drogisterij met bovenwoning, waarvan men vermoed dat hij deze in brand heeft gestoken. De man werd betrapt toen hij een vuilcontainer in brand wilde steken. September De Haarlemse privékliniek Aesthetic Clinics vestigt een Europees record op het gebied van haartransplantatie. Bij een cliënt worden in één behandeling achtduizend nieuwe haren ingebracht. Het Frans Halsmuseum leent 60 zeventiende-eeuwse schilde rijen uit voor tentoonstellingen in Japan. De collectie is ver pakt in speciaal geklimatiseerde koffers en wordt in verschil lende vliegtuigen vervoerd om risico's te spreiden. Het gaat onder meer om werken van frans hals, jan steen, saenre- dam, van ruysdael en van goyen. Van de Haarlemse componist hans asselbergs gaat in e Bethlehemklooster in Haaren (n.b.) de compositie Masterlease Ouverture voor twintig Autofonisten in première. Een muziek stuk gebaseerd op autogeluiden en passerend verkeer. Het kolossale fotoarchief van abc Press uit Amsterdam wordt toegevoegd aan het Spaarnestad Fotoarchief. Het archief om vat ruim 3,5 miljoen zwart-wit foto's van over de hele wereld. Verhuizers hadden vier dagen nodig om de enorme collectie naar Haarlem te verhuizen. Het gaat om 120 ladenkasten en 300 strekkende meter foto's, ofwel zo'n duizend gevulde archiefdozen. Het Mendelcollege in Haarlem-Noord viert zijn gouden jubi leum De 50-jarige scholengemeenschap doet dat onder meer met een symposium onder de titel 'Het geheugen een leugen Het oude schoolvaandel werd voor de gelegenheid gerestau reerd en in ere hersteld met een mooie vaste plek in de school. 3 Het nieuwe stadskantoor van Haarlem komt in Schalkwijk, zo besliste het Haarlemse gemeentebestuur. Ook burgemeester en KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 229