de wethouders verhuizen naar Schalkwijk. Het middeleeuwse stadhuis blijft in gebruik als ontvangstruimte. De burgemeester en de wethouders houden er wel een werkruimte. In 2008 moet het zover zijn. Stichting De Hoeksteen en de Bond Heemschut presenteren een alternatief plan voor het Raaksgebied. Daarbij zouden de tot sloop gedoemde HBS-a en de beide kerkjes onderdak kun nen bieden aan Holland Casino. Het plan refereert aan een dergelijke bouwtoepassing in Breda. De Haarlemse tuinarchitect Leonard springer heeft een gedenksteen gekregen. Deze is bevestigd aan de gevel van zijn voormalige woonhuis in de Alexanderstraat. springer ont wierp m heel Nederland begraafplaatsen, parken en landgoe deren. In Haarlem stroomlijnde hij het padenpatroon van de Haarlemmer Hout. Er ontstaat enige commotie over de gaper boven drogisterij Van der Pigge. De gaper is met hoogglansverf gerestaureerd en glimt zoals hij nog nooit heeft geglommen. Kenners vinden dat niet mooi, maar menno van os, eigenaar van Van der Pigge is juist blij omdat de glansverf de gaper, de beeltenis van een moor, een betere bescherming geeft. In Schalkwijk komt een bioscoopcomplex met vier tot vijf film zalen. De geplande woontoren bij het winkelcentrum wordt in plaats van 120 meter 70 tot 80 meter hoog en de Europaweg wordt ter hoogte van het winkelcentrum verdiept aangelegd. De gemeente Haarlem, de Vereniging van eigenaren van het winkelcentrum en ing Vastgoed Ontwikkeling zijn dat over eengekomen. Bij de Dorpsfeesten in Spaarndam is het paalzitten na drie jaar afwezigheid terug. Tien dorpsbewoners nemen het tegen elkaar op van zaterdagochtend 9.00 uur tot zondagmiddag 14.00 uur. De oudste deelnemer is de 65-jarige henk hagemeijer, die dit jaar al voor de eenendertigste maal op de paal zit. ELISABETH KRAAK neemt afscheid van de Haarlemse Bloemen meisjes. Vijftien jaar lang was zij de steun en toeverlaat van de fleurige ambassadrices. In de Gravenzaal van het Stadhuis trof zij tal van vroegere bloemenmeisjes die zich speciaal voor haar in het kostuum van hun jaargang hadden gekleed. Drukkerij Joh. Enschedé krijgt een bijzonder bankbiljet aange boden. In een driehonderd eurobiljet zijn door beeldend kun stenaar HUGO kaagman de beeltenissen van alle bankbiljetten Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 230