samengebracht die het bedrijf in 190 jaar maakte in opdracht van de Nederlandse Bank. Het biljet wordt niet in omloop gebracht. 25 De nieuwe roman van de Haarlemse auteur louis ferron, Werken van barmhartigheid wordt gepresenteerd bij Athene um Boekhandel aan de Gedempte Oude Gracht. De roman speelt zich af in Haarlem, ferron: 'Gewoon omdat ik die stad nu eenmaal het beste ken.' 28 Kramenverhuurder j.b. pel en zonen viert zijn honderdjarig bestaan. Dat gebeurt onder meer met een fototentoonstelling -229- in de nieuwe opslagplaats van het bedrijf aan de Kinderhuis singel. Verder is er een reünie van medewerkers en oud-mede werkers, scholieren en studenten, die ooit meehielpen met het opbouwen en afbreken van markten in Haarlem en omstreken. 29 Het Delftse architectenbureau Mecanoo is uitgekozen voor het project 'Overbouwing Westelijke Randweg. Mecanoo ontwierp samen met joost swarte de nieuwe Toneelschuur en is gespe cialiseerd in overbouwingen. Het bureau werkt de Haarlemse plannen uit en kijkt ook naar de haalbaarheid. Oktober 5 De beddenspeciaalzaak Wassenaar aan de Jansweg bestaat 100 jaar. Drie generaties van de familie Wassenaar hebben 95 jaar lang bedden in Haarlem verkocht. Vijf jaar geleden verkocht de laatste Wassenaar, henk wassenaar, de zaak aan een an der. Maar de naam bleef gehandhaafd. 6 Onder de titel Nog even en ik zie de hemel weer is een selec tie van ruim honderd columns die lennaert nijgh voor Haar lems Dagblad schreef in boekvorm uitgegeven. 8 mira blankevoort wordt uitgeroepen tot Vredesvrouw van het jaar. De 75-jarige Haarlemse maakt deel uit van Vrouwen voor Vrede. Ze kreeg de landelijke onderscheiding voor haar niet-aflatende inzet voor vrede en geweldloosheid. De sloop van het oude Patronaatsgebouw, de vroegere St. Antoniusschool aan de Zijlsingel, is begonnen. Het Patronaat maakt plaats voor heel nieuwe poptempel op dezelfde plek. n De broers dennis en elco van der geest van sportclub Ke- namju veroveren in Haarlem de Europacup Judo voor club teams. Het is het zoveelste succes voor de broers en hun vader cor van der geest, die hen traint. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 231