17 De eerste paal voor het nieuwe Kennemer Gasthuis Noord wordt geslagen. Het wordt een echt ziekenhuis en geen uitge klede polikliniek, zegt directeur harry luik. 20 Minister donner van Justitie geeft op het voormalige Ensche- déterrein het startsein voor de bouw van de nieuwe Haarlemse rechtbank. Het wordt de eerste rechtbank in Nederland die een zogeheten claustrocel krijgt, die aan één kant een wand heeft van transparant glas. Het pand van de voormalige Edah-supermarkt, aan de Zijlweg, _23°- is gekraakt door de Kraakgroep Haarlem. Het pand stond al twee jaar leeg. 21 Het nieuw op te richten museum voor de psychiatrie Pest- en Dolhuys aan de Schotersingel krijgt een eenmalige subsidie van de provincie van 900.000 euro. Het ministerie van wvc doet daar 200.000 euro bij en stelt zich garant voor de helft van de jaarlijkse huur van 700.000 euro. Daarmee kan het een museum van allure worden. 22 De meubelspeciaalzaak Oosten Interieur in de Barteljorisstraat met vijf etages vol klassieke en moderne stijlmeubelen, bestaat 150 jaar. Oosten is ooit begonnen door de marskramer kier oosten, die per binnenvaartscheepje zijn biezen matten uit Overijssel aanvoerde. 23 Op de plaats van de Mariastichting komen appartementen. Een deel van de historische bebouwing blijft staan. De bestaan de hoogbouw wordt vervangen door een woontoren van zestig meter hoog. Op 1 april 2005 wordt het bouwterrein door het Spaarne Ziekenhuis aan het Bouwfonds overgedragen. 26 De Haarlemse bep van buren is Nederlands kampioen rum- mikub geworden. Het was de achttiende keer dat de nationale kampioenschappen werden gehouden. Er waren honderd deel nemers. Het boek Het meisje en de olifant van de Haarlemse tekenares Nicole de cock (37), dat bij Gottmer is verschenen, krijgt ook edities in Frankrijk en de Verenigde Staten. November 2 De Haarlemse Stadsschouwburg zal na de verbouwing een ander uiterlijk te krijgen dan in de oorspronkelijke opzet van architect erick van egeraat. De verdiepte entree blijft, maar wordt iets eenvoudiger. Vooral de toneeltoren wordt kleiner en er komen minder kleedkamers. Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 232