3 Aan de gevel van het Kennemersportcentrum aan de Delftlaan zijn elf grote panelen met portretten van bekende Haarlemse sportfiguren onthuld. Onder hen zijn schaatster yvonne van gennip, maar ook tennisser tom okker, de legendarische voet baller kick Smit, Olympisch wielerkampioen jacques van eg- mond en atletiekgrootheid pim mulier. ii De Spaarndamse architect van bruggen studeert af op de silo torens van de voormalige suikerfabriek in Halfweg. Hij noemt het een bijzondere uitdaging nieuwe ontwerpen voor de twee enorme silo's te maken, zodat ze voor hergebruik in aanmer king kunnen komen. Hij bedacht een hotel en een congres centrum. Het betreft een afstudeerontwerp dat niet gereali seerd wordt. 16 De Haarlemse componist jan willem lagerwaard presenteert in zaal Kadens zijn muzikale impressie Haarlem in klank en beeld. Een boekje met door hem genomen foto's van fraaie Haarlemse plekjes en een cd waarop lagerwaards muzikale vertalingen daarvan te horen zijn. Ook het notenbeeld is in het boek afgedrukt, zodat het nagespeeld kan worden. 17 De organisatie van de Zilveren Camera komt naar Haarlem. De Zilveren Camera is een jaarlijks overzicht van de Neder landse fotojournalistiek, met daaraan gekoppeld een wedstrijd. Jurering en slotfeest zijn voortaan ook in Haarlem. De gemeen te subsidieert een deel en stelt de Gravenzaal van het stadhuis beschikbaar. 18 Voor zes miljoen euro koopt de gemeente het voormalige fa brieksterrein van Amcor aan de Oudeweg. De verwachting is dat pas over tien jaar kan worden begonnen met intensieve be bouwing van het gebied tussen spoorlijn en Oudeweg, dat tot de zogenoemde Spoorzöne behoort. 19 Scheidsrechter londema staakt in de 65ste minuut de voetbal wedstrijd tussen hbc en Spaarnestad omdat supporters van de club uit Schalkwijk het veld bestormen. Reden hiervoor is dat de scheidsrechter aan één van de Spaarnestadspelers een rode kaart uitdeelde, nadat hij eerder deze middag al twee Spaarne stadspelers het veld uit had gestuurd. Het is dit seizoen de derde maal dat een duel bij Spaarnestad wordt gestaakt. 22 Musicus JAN valkestijn, oud-dirigent van het Muziekinstituut van de Kathedraal St. Bavo (Koorschool) en van het kathedra le koor in het Schoterlyceum wordt groots gehuldigd vanwege zijn 75ste verjaardag. Als geroutineerd barpianist viel hij tijdens het feest in, toen een begeleider niet was komen opdagen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 233