Haarlemmer johan rosbach viert in zorgcentrum Nieuw Delftweide zijn 106de verjaardag, rosbach, die in goede gezondheid verkeert, is de oudste man van Haarlem en de op één na oudste van Nederland. De nieuwste animatiefilm van gerrit van dijk The last words of Dutch Schultz gaat in première. Het is een intrigerende hommage aan het genre gangsterfilm. Haarlemmer jan de groot schreef het boek De onkwetsbare profeet, het Nederlandse fenomeen Marin Dajo. Het gaat over de Haarlemse magiër marin dajo (arnold 'nol' henskens) die zich van 1946 tot 1948 met grote regelmaat liet doorsteken met scherpe floretten, degens en andere steekwapens. Hij werkte in Zwitserland en leek onkwetsbaar. Hij overleed op 36-jarige leeftijd. Het fraaie tegeltableau Haarlem zij Ere, dat twee jaar geleden werd ontdekt bij de sloop van het vroegere Grand Hotel Funckler in de Kruisstraat is schoongemaakt en gerestaureerd. Het siert nu de entree van het Historisch Museum Zuid-Ken- nemerland. In het Coornhertlyceum is de sterfdag herdacht van tekst schrijver lennaert nijgh, die precies een jaar geleden over leed. In de bomvolle aula klonken shantykoren. astrid nijgh, Lennaerts eerste vrouw, zong een speciaal gemaakt lied. josee koning zong Zonder jou in het Nederlands en in het Portu gees. December Het Fonds voor de Letteren kent de Haarlemse publicist nop maas 40.000 euro toe om een biografie te schrijven van gerard reve. Al eerder verzorgde maas vijf delen van zijn Verzameld werk. Hij werkt nu aan de uitgave van een briefwisseling tussen de schrijver en diens uitgever g.a. van oorschot. Van de Haarlemmer willem melchior (37) verschijnt het boek Andrian, een roman over het vermaarde Haarlemse doktersge slacht melchior. dr. a. melchior, gynaecoloog en schrijver van boeken als Ierland is Anders en Schoonheid en bijgeloof in Oost-Afrika, was zijn grootvader. De Haarlemse romanschrijver rob van der linden trekt zich voor 48 uur terug in een 'Pipo de Clown wagen', naast het beeld van lourens jansz. coster op de Grote Markt. In die tijd zal hij een novelle over de stad schrijven. Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 234