Over de Haarlemse zangeres coby schreijer (8i) verschijnt de biografie Door de zee van tijd, het gezongen leven van Coby Schreijer, een rebelse meid. Het boek is geschreven door ange- 4 willem de winter van de Haarlemse kunsthandel Wissingh Co ontdekt in Zaandam drie vroege schilderijen van karel appel. Het gaat om figuratieve werken: twee stadsgezichten en een stilleven. Met het stilleven zou appel ooit een tandartsen rekening hebben betaald. 5 Oud-raadslid en voorman van de Haarlemse Groenen, ben kal (54) overleden. Hij was een alom gewaardeerd raadslid en boekte in de herfst van zooi zijn grootste succes met zijn motie tegen de kap van 4700 bomen. Zijn teleurstelling was groot toen de Groenen bij de verkiezingen van 2002 niet terugkeer den in de Haarlemse politiek. De villa Lommerrijk aan de rand van de Haarlemmer Hout is gekocht door projectontwikkelaar Cobraspen van luigi prins, prins wil het huis uit 1900 restaureren en in de oorspronkelij ke staat terugbrengen om het daarna als woning te verkopen. Het was eerst de bedoeling dat de villa plaats zou maken voor een appartementengebouw van vier verdiepingen. 10 Het bestuur van de stichting Vaartochten Haarlem besluit dat de Haarlemse Vaardagen in 2004 doorgaan. De Vaardagen wor den gehouden op 3, 4 en 5 september 2004. 11 De helft van de bovenverdieping van Het Huis met de Beelden aan de Wagenweg brandt uit. De brand ontstond bij de cv- ketel op zolder. De schade bedraagt enkele miljoenen. 14 Het Haarlemse PvdA-raadslid onno van der veen (53) overle den. van der veen speelde als officier van justitie een belang rijke rol in de iRT-affaire. Hij was sinds 1998 lid van de Haar lemse gemeenteraad. Samen met twee andere internationale kunstenaars is de Haar lemse animatiefilmer en beeldend kunstenaar gerrit van dijk uitgenodigd voor een animatieproject in Taipei, de hoofdstad van Taiwan. Het doen en laten van de drie kunstenaars wordt vijf weken lang op de voet gevolgd door een cameraploeg. Na veertig jaar kunnen de klokken van de Grote of St. Bavo- kerk op de Grote Markt weer luiden voor de zondagsdienst. Bij de jongste restauratie kwamen de drie luidklokken tevoor schijn. De Vereniging Vrienden van de Grote Kerk schonk tienduizend euro om ze te laten herstellen en ook de kermisex ploitanten deden een duit in het zakje. LINE VAN DEN BERG. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 235