16 Het interieur van de Janskerk, de oudste kerk van Haarlem, is geheel leeg gemaakt. De nu gestripte kerk bood jarenlang onderdak aan twee enorme depotbunkers van de Archiefdienst voor Kennemerland (avk). Volgend jaar wordt de kerk als publieksruimte door de avk in gebruik genomen. Zeventig uur lang, achter elkaar, bekeek de 19-jarige Haar lemmer nick moeskop in de Amsterdamse bioscoop Cinerama in het weekeinde 38 films. Daarmee vestigde hij het wereldre cord filmkijken. Studio Sport zendt de film Een sterke band uit. De film van ci neast roel van dalen gaat over de succesvolle Haarlemse judo familie van der geest. In beelden vol emotie zien we vader cor van der geest zijn zonen elco en dennis naar de judotop trai nen. 17 De voorzieningenrechter besluit dat de gemeente Haarlem niet hoeft te wachten met de sloop van de HBS-a op de hoek van de Raaks en de Zijlvest en de bijgebouwen van de HBS-b. Stichting De Hoeksteen en ook de Vereniging Haerlem spreken hun teleurstelling uit. Plan is dat de sloop in januari begint. 18 De 17-jarige Haarlemse scholier ronald blom krijgt een vrij kaart voor het leven van circus Hermann Renz. blom voerde jaren geleden al actie voor Renz, dat traditiegetrouw in Haar lem als kerstcircus optreedt en hij bouwde het circus natuur getrouw na in miniformaat. Molen De Adriaan ontvangt de Haarlemse annie de jong-van der zee als tienduizendste bezoeker. Ze kreeg bloemen en een replica van de molen, die mogelijk in de toekomst als trouwlo catie kan worden gebruikt. 19 Het koepeldak van de achttiende-eeuwse Ovalen Zaal van Tey- lers Museum is beschadigd door een houten balkje. Het muse um stelt de projectontwikkelaar van De Appelaar verantwoor delijk. Het balkje zou door de storm zijn losgewrikt van een bouwkraan. De moskee Arrahman op de hoek van de Zoetestraat en de Ursulastraat wordt deels gesloopt. Daarvoor in de plaats komt een grotere nieuwe moskee. De nieuwe gebedsruimte biedt plaats aan ongeveer 500 Marokkaanse moslims. 31 Zanger-componist boudewijn de groot voert voor 2003 de muzikale Top 2000 aan met maar liefst veertien titels, voor het merendeel op teksten van lennaert nijgh, zoals Verdronken vlinder, Testament, en Meester Prikkebeen. Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 236