MELKSCHAARSCBTE Tengevolge der geringe aanvoeren door onze melk- leveranoïers zijn wij aangewezen op het gebruik van REGEERINGSMELK die RAEESTAL wanneer ze hier aankomt reeds onge schikt is voor de consumptie. Om de melk zoolang mogelijk goed te houden is het NOODZAKELIJK, dat onze afnemers ze bij ont vangst DIRECT koken. Zoolang van regeeringswege slechte of voor con sumptie ongeschikte melk wordt geleverd, is het ons niet mogelijk bij U zuur geworden melk te vergoeden. Dringt daarom met ons bij de regeering aan op het verstrekken van goede melk. Dó Haarlemsche Melkhandel. Geknoei en surrogaat Steeds meer artikelen waren alleen maar op de bon te krijgen. Maar daar mee nam ook het geknoei met de te leveren producten toe, ja het werd zelfs een lucratieve bezigheid. Melk was daarvan een voorbeeld. Niet alleen de prijs van melk was gestegen voor de consument, ook die van kaas en boter. Aangezien er een maximumprijs voor melk was gesteld, ving men als producent meer door zijn melk aan de zuivelindustrie te leveren voor de bereiding van boter en kaas. Zo ontstond er een tekort aan melk voor de consument, die hun toevlucht moest zoeken bij ver vangende producten als melkpoeder en gecondenseerde melk. Deze pro ducten bleven over na de bereiding van boter en kaas en waren voor de Nederlandse consument geheel nieuw. Niet verwonderlijk is dat er met de schaarse consumptiemelk werd geknoeid. Uit de steekproeven die regelmatig door controleurs van de gemeentelijke keuringsdienst voor voedingsmiddelen werden genomen, bleek dat ruim 17% van de melk van -28- Advertentie in het Haarlemsch Dagblad, 1916. Haerlem Jaarboek 2003

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 30