Verkoop van 'Eenheidsworst' bij slagerij C. Booij aan de Barrevoetestraat 17 mei 1918. (coll. Kennemer Atlas) inwisselbaar waren. Deze maatregel was bedoeld voor mensen die in de ogen van het Gemeentebestuur hun steun niet goed gebruikten. Daar tegen rees protest. In een druk bezochte openbare bijeenkomst in het gebouw Voorwaarts aan de Kromme Elleboogstraat werd heftig geageerd. Men wenste vrije beschikking te houden over de uitkering en zelf te mogen kiezen of men van de Centrale Keuken gebruik maakte of niet. Na afloop van de bijeenkomst werden er 365 handtekeningen aan het gemeentebestuur aangeboden. Dit had resultaat. De gemeente ging over stag en zag af van verdere uitvoering van de maatregel. Echter met ingang van 15 december 1917 werd weer geprobeerd een deel van de steuntrek kers te verplichten voedselbonnen te accepteren in plaats van steun, maar door de weerstand hiertegen werd de verplichting zes dagen later opge heven. Ook andere instanties in Haarlem bemoeiden zich met het grote voed seltekort ten gevolge van de oorlog. Zo was daar de al voor de oorlog actieve Commissie ter Spijsuitreiking. In de winter van 1916-1917 kwam deze instantie zodanig in de problemen door een tekort aan levensmid delen, dat zij haar bedeelden het eten van de Centrale Keuken ter be schikking stelden. Op dezelfde manier trof de spijskokerij van St. Vin- centius een regeling met de Centrale Keuken. Haerlem Jaarboek 2003 -44-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 46