duineigenaren zette Imminks opvolger, burgemeester jhr. Bas Backer (1907-1931), de ontwikkeling van het Zeewegplan voort. In het Jaarboekje Help U Zelf uit de jaren 1911-1912 werd benadrukt dat de tenuitvoerlegging in de geest des tijds paste en dat 'een Zeeweg-aanlegger voor Bloemendaal wordt gevraagd!'. Toen de Eerste Wereldoorlog uitbrak, verzocht de regering in augustus 1914 in verband met de voorziene werk loosheid de gemeentebesturen werkverschaffingsprojecten te creëren. In Bloemendaal werden de grondeigenaren van de duinen, de erven Van der Vliet-Borski, door de gemeente gepolst. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland werd gevraagd in te stemmen met het afsluiten van een geldie- -91— ning van een ton. Men was daarbij verzekerd van de steun van de Commissaris van de Koningin, jhr. mr. dr. A. Roëll, die 'den zaak flink zou willen aanpakken'.Met het oog op het toenemende snelle verkeer moest er een brede weg komen, maar dat wilden de erven niet. En zeker niet één waarover een tramlijn zou worden geëxploiteerd. Zij voelden niets voor een weg waardoor hun grondgebied door midden zou worden gesneden. Omdat de aanlegkosten door het exploiteren van bouwterreinen moest worden terugverdiend, zou de gemeente genoodzaakt zijn langs beide zij den van de weg naar zee stroken grond aan te kopen. 'Nu zou de familie Van der Vliet prachtig bouwterrein krijgen, zonder dat het haar een cent kost', waarschuwde raadslid J.C. Laan. Door een motie van de Overveen- se huisarts J.Th. Bornwater werd b en w verzocht één en ander uit te wer- HAARLEM V/s Roodhuis ZANDVOORT Kaartje van het beloop van de nieuwe Zeeweg, (coll. Kennemer Atlas) HENRI SPIJKERMAN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 93