m Theetent Bernadette aan de Boulevard Barnaart te Zandvoort, genomen van uit de richting Overveen, 1919. (avk, coll. Bloemendaal) De Zandvoortse Terrein- en Hötelmaatschappij steunde de plannen, als de gemeente Bloemendaal de eerste aanlegkosten van het gedeelte van de weg dat op haar terreinen op Zandvoorts grondgebied moest wor den aangelegd, voor haar rekening nam. De kosten zouden gerestitueerd worden naarmate er aan de Boulevard Barnaart op grond van de onder neming gebouwd zou worden. Daarnaast moest ook de Zandvoortse raad toestemming geven om hun weggedeelte over de zeereep te laten uitvoeren. Aanvankelijk stem de de raad in mei 1917 daarmee in, maar conform de in december 1917 vastgestelde eisen moest Bloemendaal ook de riolering, waterleiding en gasbuizen evenals de straatverlichting betalen. Na bemiddeling van de provincie was ook de minister van Binnen landse Zaken onder een aantal voorbehouden bereid mee te werken aan onteigening, waarna tijdens een inderhaast bijeengeroepen raadsvergade ring de Zandvoortse eisen werden ingewilligd. Die gemeente werd ver plicht deze boulevard op eigen territorium na voltooiing over te nemen. Al snel ontstond in Bloemendaal een stemming dat burgemeester jhr. Bas Backer de zaak te overijld had behandeld. De gemeente Bloemendaal was immers geen bouwmaatschappij. Als voorzitter van de tweede Zee wegcommissie zou A.J. de Waal Malefijt naderhand in een geheime HENRI SPIJKERMAN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2003 | | pagina 99