zo'n 108 x 161 cm. Na het beoordelen van de proefstalen en het vergelij ken van de prijzen is de keuze gevallen op Desso Nederland. Daar de kostprijs van het kleed binnen het budget bleef werd al gauw besloten om ook de loper voor de Schepen- en Burgemeesterkamer te vervangen en bij het ontwerp te betrekken. Kort daarna werd ook een traploper als ver binding tussen het kleed en de loper in het ontwerp meegenomen zodat de gehele kleurstelling en het ontwerp als een drieluik bij elkaar passen. Voor de loper ontwierp Joost Swarte een levensboom welke uit dezelf de twee kleuren is opgebouwd als de pictogram men van het kleed. Dit ontwerp is gebaseerd op het oude stadswapen van Haarlem met de 'dorre boom'. De wortels zijn licht geworden in een don kere omgeving. Bij de wortels zijn pictogrammen gebruikt die verwijzen naar het verleden. Bij de omslag naar het gedeelte boven de grond heeft hij het zwaard van gerechtigheid gebruikt dat in het huidige wapen van Haarlem staat. Hier is de boom --M5- met zijn takken en pictogrammen donker op een lichter veld afgebeeld. De pictogrammen tonen hier hedendaagse onderwerpen. Hierna heeft ontwerper Joost Swarte al zijn pic togrammen uitgewerkt en de volgorde bepaald waarin deze moesten worden gerangschikt. De heer Huub van den Broek van Desso heeft de ont werpen verwerkt en digitaal gemaakt voor een totaal overzicht. Productie Desso laat dit soort speciale kleden in India ver vaardigen, dit uiteraard vanwege de arbeidskosten. De gemeente Haarlem kreeg wel de garantie dat er geen kinderarbeid aan te pas zou komen. Het materiaal kwam elders vandaan, de wol uit Nieuw Zeeland en de latex rug uit België. Het gehele arbeidsproces in India bestond louter uit handar beid. De enige machines die er bij het productie proces aan te pas kwamen waren de latex machine Ontwerp van Joost Swarte voor de nieuwe loper. Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 154