Jaarverslag Inleiding -203- In het jaar 2004 heeft de Vereniging Haerlem haar gebruikelijke activi teiten ontwikkeld zoals de uitgave van het jaarboek, de tentoonstelling op de Hoofdwacht en het aanbieden van lezingen en excursies. Daarnaast is veel aandacht besteed aan de plannen rondom de Raaks. De website van de vereniging werd meer en meer gebruikt. In 2004 werden actieve vrijwilligers van de vereniging in het zonnetje gezet. Marcel Bulte, bekend van vele publicaties en lezingen en oud bestuurs lid van de Vereniging Haerlem, werd op 15 mei onderscheiden met de Legpenning van de Vereniging Haerlem. Maar liefst vijfentwintig publi caties heeft Marcel op zijn naam staan en jarenlang was hij een zeer actief lid van de Historische Werkgroep. De uitreiking van de Legpenning vond plaats tijdens de opening van de tentoonstelling 'Wijk te Kijk- Heiliglanden en de Kamp' in architectuurcentrum abc. Op 27 oktober werd Wim Post bij zijn afscheid van de Historische Werkgroep benoemd tot Lid van Verdienste. Jarenlang was hij betrokken bij onderzoek in de werkgroep en ook hij heeft vele artikelen en boeken over regionale geschiedenis geschreven. Op 22 juni 2004 vond de algemene ledenvergadering plaats op de Doelenzolder bij de Stadsbibliotheek Haarlem. In deze vergadering trad Margreeth Pop-Jansen af als bestuurslid na zich jarenlang te hebben inge zet voor de vereniging. Aanvankelijk was zij belast met het programma lezingen/excursies maar al snel begon zij met groot enthousiasme met de organisatie van de tentoonstellingen en kwam zij in de redactie van het jaarboek. Vele prachtige tentoonstellingen werden mede door haar inzet een succes. Het bestuur prijst zich gelukkig met het feit dat Margreeth Pop het redactiesecretariaat van het jaarboek voortzet. Lieuwe Zoodsma werd in de algemene ledenvergadering herbenoemd en Nico Brink, werkzaam bij de gemeente Haarlem en bekend van het boek over de Haarlemmerhout, werd als nieuw bestuurslid benoemd in de functie van vice-voorzitter.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 205