Na afloop van de algemene ledenvergadering verzorgde de schrijver Willem Melchior een lezing over het onderwerp: 'De geschiedenis als bron van inspiratie'. Dit was een succes omdat in de weken daarna zijn nieuwste boek De Dokters Andrian in de Haarlemse boekwinkels was uitverkocht. Het ledental per i januari 2004 bedroeg 1.970 leden en per 31 december 2004:1.944 leden. Hoofdwacht -204- Op 29 april 2004 werd de nieuwe tentoonstelling op de Hoofdwacht ge opend. Deze was gewijd aan het vierhonderdjarig bestaan van de over buur de Vleeshal, die tussen 1602 en 1604 is gebouwd door stadsbouw meester Lieven de Key. Elk weekend was de tentoonstelling te bezichti gen dankzij de inzet van de gastdames - en heren, vrijwilligers van de ver eniging. De bezoekersaantallen waren in de lijn met voorgaande jaren. Tijdens het open monumentenweekend in september werd een zeer groot aantal bezoekers ontvangen, mede wellicht door de speciale avondopen stelling tijdens de Haarlemse Erfgoednacht. Twee als schutter verklede bestuursleden met musketten uit de Hoofdwacht hielden bij de voordeur de wacht en trokken op de Grote Markt de nodige aandacht. Alleen op die avond al kwamen 361 mensen uit Haarlem en omgeving een kijkje nemen in de Hoofdwacht, waar bestuurslid Marjorie Vroom hen binnen uitleg gaf over de historie en de functie van het gebouw. Op 28 december 2004 overleed Lia du Maine-Smit, die als vrijwilliger jarenlang een zeer positieve bijdrage heeft geleverd aan de vereniging. Jaarboek Op 3 juni 2004 werd in de Hoofdwacht het eerste exemplaar van het jaar boek 2003 door voorzitter Charles Beke uitgereikt aan burgemeester L.A. Snoeck-Schuller van Bloemendaal. De reden om het boek aan de burge meester van Bloemendaal uit te reiken was het artikel van Henri Spijkerman over de aanleg van de Zeeweg die van Haarlem naar Bloemendaal aan Zee leidt. De omslag van het jaarboek wordt gesierd met een foto van de Zeeweg in het vroege voorjaar. De inhoud van het jaarboek is gevarieerd en zeer lezenswaardig. Onder andere wordt aan dacht besteed aan Haarlem in de Eerste Wereldoorlog (auteur Wim Duba met medewerking van Tony Lindijer), het Gemeentelijk Lyceum te Haarlem (van de hand van dr. J. Römelingh) en de fusillade en gijzeling van februari 1943 (geschreven door J.J. Temminck). In de rubriek Tijdge- Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 206