aanpassing van het plan te corrigeren, waarvoor wij ons zullen blijven inspannen. Mariastichting De Vereniging Haerlem heeft het door de Stichting de Hoeksteen inge diende bezwaar ondersteund tegen de sloop van twee kleine buitenplaat sen, de 'Merel' en 'De Houtlommer', op het terrein van de voormalige Mariastichting. Het bezwaar is afgewezen, de huizen zijn inmiddels ge sloopt. -209- Jugendstil Het onderzoek in het project 'Jugendstil in Haarlem', uitgevoerd door Krijn Haasnoot, is voltooid. Het verslag zal in de vorm van een artikel worden opgenomen in het Haerlem Jaarboek 2005. Tevens is er een plan om een Haarlemse 'Jugendstilfietsroute' te maken. De Historische Werkgroep Bijdrage van Leny Wijnands-van der Leij De Historische Werkgroep heeft een jaar van brainstormen en herbezin ning achter de rug. In de afgelopen jaren kwamen nogal wat omvangrij ke projecten tot voltooiing, hetgeen in de meeste gevallen ook tot een publicatie leidde. Dit betekent dat zowel nieuwe groepsprojecten als indi viduele onderzoeken nu 'bouwrijp' moeten worden gemaakt. Deze om standigheid, en het feit dat in circa vijf jaar tijd alle gelauwerde veteranen van de werkgroep afscheid hebben genomen, noden tot een heroriënta tie. Welke onderwerpen zijn geschikt voor de werkgroep, welke voor keuren hebben individuele leden? De werkgroep bestaat momenteel voor het merendeel uit leden die, hoe enthousiast ook, relatief weinig ervaring met historisch onderzoek hebben; onderwerpen moeten dus niet te ver van de eigen tijd af staan, te complex van structuur of te veelomvattend zijn. Om die reden is de werkgroep begonnen met een algemene historische inventarisatie, het verzamelen van materiaal dat uiteindelijk moet leiden tot (het publiceren van) meerdere thematische overzichtswerken. Deze fase zal ook in de directe toekomst de nodige tijd in beslag nemen, temeer omdat gelijktijdig wordt gewerkt aan kennisverdieping en opleiding. Niet spectaculair naar buiten toe, wel nuttig en nodig. De werkgroep komt in het winterseizoen elke veertien dagen bijeen. Op de tussenliggende woensdagavonden is individueel werken en overleggen mogelijk. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 211