Afscheid werd genomen van Marcel Bulte, die naar Drente verhuisde. Op 15 mei 2004 werd het boek De Heiliglanden en de Kamp, het laat ste groepsproject waaraan Marcel leiding gaf, gepresenteerd in het abc architectuurcentrum aan het Groot Heiligland. Bij die gelegenheid ont ving hij uit handen van voorzitter Charles Beke de Legpenning van de Vereniging Haerlem, als dank voor zijn jarenlange inzet als voorzitter, secretaris en lid van de werkgroep. Ook namen we afscheid van Wim Post, die gedurende de gehele der tig jaar van het bestaan van de werkgroep actief is geweest. Zijn bijdrage aan de voortgang van het historisch onderzoek was groter dan zijn kalme bescheidenheid deed vermoeden. Hij werd op 27 oktober 2004 door het bestuur benoemd tot Lid van Verdienste van de Vereniging. Een en ander heeft in de Nieuwsbrief de nodige aandacht gekregen. Verscheidene malen werden bijdragen van werkgroepsleden opgeno men in de Nieuwsbrief. Het dagelijkse bestuur van de werkgroep is onveranderd: Arjan Vink is penningmeester, Henk Ahles is secretaris en Leny Wijnands voorzitter. Er werden enkele interne lezingen gehouden, o.a. door Arendie Herwig-Kempers (noordelijke stadsuitleg), door Wim Post (transcriptie van zeventiende-eeuwse bronnen) en door Jules Steegmans (kerst in de kunst). In september leidde Gildegids en werkgroepslid Thon Fikkerman ons door hartje Amsterdam. Het thema: historische connecties tussen Haarlem en Amsterdam. De pc op de werkgroepzolder bevat inmiddels een eerste registratie van de eigen bibliotheek. Nu volgt de thematische (her-)plaatsing en ver fijning van de nummerregistratie. We hopen dit langlopende bibliotheek project aan het eind van 2005 af te ronden. Opzoeken op titel of onder werp is via de zoekmachine wel al mogelijk. Met speciale dank aan Ronald van Eden. Tot slot: de werkgroep telde eind 2004 21 leden. De werkgroep Jeugd Bijdrage van Marjorie Vroom-Mos Zoals het boekjaar van een bedrijf niet synchroon met een kalenderjaar hoeft te lopen, zo is dat ook het geval met het jaarverslag van de Werkgroep Jeugd. Dit verslag over 2004 begint met de afronding van het proefprogramma voor het schooljaar 2003-2004 en eindigt met het begin van het programma 2004-2005. Het proefprogramma werd uitgevoerd in samenwerking met de Bos en Vaartschool en had tot doel kinderen van Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 212