In het verslagjaar 2004 heeft al een onderdeel van het Veronica-pro- gramma plaatsgevonden. Deze school werkt volgens de jenaplanmetho- de. Dit vormde een nieuwe uitdaging, omdat de geschiedenislessen wor den ingedeeld in themablokken, gegeven aan de gehele bovenbouw (ca. 10 tot 13 jaar). Het thema 'Industriële Revolutie tot heden' was niet direct eenvoudig, gezien de leegloop van industriële activiteiten in onze stad. Uitkomst bood de tentoonstelling in het Historisch Museum Zuid- Kennemerland over dit soort activiteiten langs het Spaarne. De demon straties met stoommachientjes en speelgoedbootjes die door stoomkracht aangedreven door een teiltje water raceten, deden ons beseffen dat goed speelgoed zeker niet altijd hightech hoeft te zijn. Ook bezochten de kin deren De Adriaan en oud-bestuurslid Peter Hammann vertelde hen hoe het is om in een molen te wonen en te werken. Verdere plannen Voor de groepen 6 en 7 van de Veronicaschool wordt in april 2005 het programma wo 11-2004 opnieuw uitgevoerd. Gezien het enorme succes van het bezoek aan de Bavokerk, wordt ook dit onderdeel herhaald, zowel voor de kinderen van de Veronicaschool, als voor die van de hui dige groep 6 van de Bos en Vaartschool. Ten slotte staat er een fotopro gramma 'in de steigers' waarover in de Nieuwsbrief t.z.t. meer. De tot nu toe opgedane ervaringen met de jeugd geven de werkgroep in elk geval voldoende aanleiding om op het ingeslagen pad door te gaan. Jaarverslag Werkgroep Parken en Groen Bijdrage van Wim de Wagt Het afgelopen jaar heeft voor de werkgroep in het teken gestaan van de groene, recreatieve dwarsverbindingen in Haarlem. Wij noemen dit pro ject: Oost West, Haarlem Best. Met name de cultuurhistorisch zeer inte ressante route langs de Brouwersvaart - door ons omgedoopt tot Brouwerspad - is door ons bestudeerd en beschreven, wat zijn weerslag vond in de publicatie van een folder ter gelegenheid van de Open Monumentendagen, in september 2004. De folder bevat een beschreven en geïllustreerde route en is bedoeld om zowel ingewijden als een breder publiek op de hoogte te brengen van het belang van dit traject en de vele bezienswaardigheden erlangs. De folder is te verkrijgen op de Hoofd wacht. Daarnaast hebben wij de gemeente en diverse andere betrokkenen en belanghebbenden door middel van brieven en in persoonlijke gesprek ken gewezen op de bijzondere waarden van het Brouwerspad. Onze spe- Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 214