ciale aandacht is hierbij uitgegaan naar de knelpunten van dit traject, namelijk de situatie ter hoogte van de nieuwe Leeuwensleutelschool, de doorgang onder de Randweg en de situatie bij het vroegere dierenasiel. Wij willen graag dat het Brouwerspad goed door voetgangers én fietsers gebruikt kan worden, waardoor deze route een functie kan gaan vervul len, méér dan nu al het geval is, in de verbindingen voor langzaam ver keer tussen de stad en het kustgebied. Weliswaar maken veel Haarlemmers al gebruik van deze route om ook per fiets tussen de stad en de binnenduinrand heen en weer te pendelen. Maar op veel punten is dit niet legaal en eigenlijk is het smalle pad ook niet geschikt voor fiet- -213- sers en wandelaars tegelijk. Om nog maar te zwijgen over het lage, gevaarlijke tunneltje onder de Randweg door. Daarom pleiten wij voor een algehele verbetering van de route, door - in het ideale geval - de aan leg van gescheiden, parallelle wandel- en fietspaden, die in overeenstem ming zijn met de bijzondere natuurwaarden langs het pad. Ook in 2005 zullen wij de aandacht hierop blijven vestigen. Na de succesvolle publicatie van de Brouwerspadfolder en de geestdrifti ge reacties hierop namen wij ons voor om ook de andere oost-westver bindingen ter hand te nemen en op dezelfde wijze te bestuderen en in de openbaarheid te brengen. Na eerst de Marcelisvaart - gelegen in het Westelijk Tuinbouwgebied - bekeken te hebben bleek dat aan deze oude duinrel (voorlopig) geen bruikbare route te verbinden is. Voor 2005 staan wel de routes Haarlemmerhoutpark - Eindenhout - Munterslaan en Jan Gijzenvaart - Schoterkerkpad op de rol. De folder met de eerste route - het Parkenpad - hopen wij al op 29 mei, in het kader van de nationale Parkendag - uit te brengen. Wij hopen dan ook dat de geplande brug voor langzaam verkeer over de Leidsevaart tegenover de Munterslaan in 2005 uitgevoerd wordt. Nu zijn wandelaars en fietsers nog aangewezen op de iets noordelijker gelegen brug. Rest ons te melden dat de Werkgroep Parken en Groen dit jaar uit zes leden bestond en gemiddeld eens in de vijf a zes weken bij elkaar kwam in de Hoofdwacht. Daarnaast ondernamen wij verscheidene excursies langs de genoemde dwarsverbindingen. Overbodig te zeggen dat wij tij dens deze excursies opnieuw onder de indruk kwamen van de unieke lig ging van de stad ter zijde van de binnenduinrand en van de gevolgen die dit heeft gehad voor het ontstaan van duinrellen - zoals in oorsprong de Brouwersvaart, de Marcelisvaart, de waterloop langs de Munterslaan en andere stromen, dat waren - en de paden en bedrijvigheid erlangs. Historische gebeurtenissen waar wij nog altijd van profiteren. Met de overblijfselen ervan dienen wij met veel respect om te gaan. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 215