Kroniek -230- Januari i In Parkwijk breken tijdens de jaarwisseling fikse rellen uit. De me en de politie worden bekogeld met stenen en vuurwerk. Twee vrachtwagens gaan in vlammen op. Vier mensen worden gearresteerd, waarvan er één de nacht in de cel heeft doorge bracht. Voor het eerst in vijf jaar winnen de oud-internationals de tra ditionele jaarlijkse voetbalwedstrijd tegen de Koninklijke hfc. Op een besneeuwd veld eindigt de wedstrijd met 0-1. 4 In de Verlosserkerk aan de Generaal Spoorlaan in Haarlem- Noord vindt de allerlaatste kerkdienst plaats. Er zaten 350 be zoekers in de kerk, die verkocht is aan een projectontwikke laar. Deze wil het gebouw slopen en er woningen bouwen. Het is de bedoeling dat de vrijstaande klokkentoren behouden blijft. 5 De twee grootste musea van Haarlem hadden in 2003 een goed jaar. Teylers Museum zag het aantal bezoekers stijgen met 16% en de Hallen, waar de moderne kunst van het Frans Hals museum wordt geëxposeerd, zag het bezoekersaantal toene men met maar liefst 48%. 6 De drie Haarlemse kunstenaarsverenigingen kzod, De Groep en Twintig in de Hallen krijgen van karel schampers, direc teur van het Frans Halsmuseum en de Hallen, het aanbod dit jaar nog 1 keer gezamenlijk te exposeren. Vorig jaar liet scham pers weten te willen breken met deze jaarlijkse traditie. 8 stephan möllers, leerling-kok bij lambermont's Eigenwijze Kooktheater aan het Spaarne, is op de Horecava uitgeroepen tot de beste leerling-kok van Nederland. Twee jongens van 15 en 16 jaar gooien bakstenen door de rui ten van het stadhuis van Haarlem. Hoewel er een vergadering was in de raadzaal, werd niemand geraakt. De jongens zijn aangehouden. KO VAN LEEUWEN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 232