11 Burgemeester jaap pop reikt de Zilveren Camera uit aan pers fotograaf jerry lampen, voorheen verbonden aan het Haar lemse bureau United Photos De Boer. In de categorie 'men selijk' wint MICHEL SCHNATER, momenteel fotograaf bij United Photos. De Haarlemse brandweer redt acht mensen onder wie drie kin deren uit een brandende flat aan de Braillelaan in Schalkwijk. Ze moesten via de ladderwagen uit de brandende woning wor den gehaald, omdat het trappenhuis onbegaanbaar was door de rookontwikkeling. _23r 12 Wethouder berny martini en petra hesser, directeur van Ikea Nederland, tekenen een zogeheten 'realisatieovereen komst', die de vestiging van Ikea in de Waarderpolder moge lijk maakt. In 2005 moet het woonwarenhuis opengaan. De nieuwbouw van het Patronaat aan de Zijlsingel gaat offi cieel van start. Het is de bedoeling dat het Patronaat in het sei zoen 2005/2006 weer open gaat. 19 De provincie Noord-Holland waarschuwt het Haarlemse gemeentebestuur dat zij te weinig geld reserveert voor toekom stige tegenvallers. Het stadsbestuur heeft volgens de provincie nauwelijks zicht op financiële risico's en ze besteedt te weinig geld aan het onderhoud van de stad. 23 Voormalig minister rogier van boxtel en toekomstig bewo ner c. van viersen slaan de eerste paal voor de nieuwbouw van het Reinaldahuis. Het wordt een groot woonzorgcomplex op de hoek van de Leonard Springerlaan en de Prins Bernhardlaan. Het gebouwencomplex is ontworpen door de architecten Alberts en van huut en moet eind 2005 klaar zijn. 26 Haarlems Interscholair Toernooi, een culturele jaarlijkse wed strijd tussen leerlingen van het voortgezet onderwijs, krijgt een nieuwe opzet. Dankzij een nieuwe website www.hit-haar- lem.nl kunnen nu ook individuele scholieren zich inschrijven. Voorheen kon dat alleen via de scholen. 27 Tenorsaxofonist harry verbeke (81) overleden. Zowel voor de Haarlemse als voor de Nederlandse jazz was hij van groot be lang. In 1968 won hij de Wessel Ilckenprijs en tweemaal kreeg verbeke een Edison. De directie van het Kennemer Gasthuis meldt dat het beeld 'Patiënt met verpleger' van charlotte van pallandt, dat bij het Zeeweg Ziekenhuis in IJmuiden staat, bij het nieuwe zie kenhuis in Haarlem-Noord zal worden geplaatst. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 233