Hockey-international teun de nooijer wordt uitgeroepen tot Haarlems sportman 2003. Hij won in een nek-aan-nekrace van judoka dennis van der geest. De vakjury was verdeeld, de stemmen van de lezers van Haarlems Dagblad gaven de door slag. De gemeente Haarlem werkt niet mee aan het plan van minis ter verdonk van vreemdelingenzaken, als dat betekent dat uit geprocedeerde asielzoekers op straat komen te staan. De Haarlemse actrice guusje nederhorst (34) overleden. Tot 2000, speelde zij jarenlang Roos in de tv-soapserie Goede Tijden Slechte Tijden. De Raad van State legt in een spoedprocedure de sloop van het Raakscomplex stil. Eerst moet er volgens de Raad aanvullend onderzoek komen naar de cultuurhistorische waarde van de voormalige HBS-a, de beide kerkjes en de bijgebouwen van de HBS-b. De stichting De Hoeksteen en Raaks Center bv (onder deel van Cobraspen) hadden de zaak bij de Raad van State tegen de gemeente Haarlem aangespannen. De raadscommissie Stedelijke Ontwikkeling besluit dat ook de wijken Zuiderhout, Bos en Vaart, Koninginnebuurt, Patrimo nium, Kleverpark, Bomenbuurt en een deel van de Plane- tenwijk op termijn beschermd stadsgezicht worden. Februari Het monumentale zwembad de Houtvaart kan blijven voort bestaan, dat zijn de stichting Vrienden van de Houtvaart en de gemeente Haarlem overeengekomen. Er komt een stalen bak voor een waterdicht bad en er komen energiematjes (zonne collectoren) om het water te verwarmen. Het beeld Suzanna van de in 1970 overleden beeldhouwer jes- pers is terecht. Het bronzen beeld, dat een badende vrouw voorstelt, verdween in juni 2001 op mysterieuze wijze. Het beeld, dat bij de eendenvijver in het Schoterbos stond, werd teruggevonden nadat het programma 'Ter plaatse' van tv Noord-Holland er aandacht aan had geschonken. Het schilderij Musicerend gezelschap op terras uit 1620/1625 van dirck hals (1591-1656), wordt door de Nederlandse Staat teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar s.j. de kadt uit Heemstede. Deze is de zoon van de oorspronkelijke joodse eigenaar, die het schilderij noodgedwongen moest afstaan. De Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 234