teruggave gebeurt op advies van de Restitutie Commissie die zich onder meer ontfermt over geroofde joodse kunst. Het Frans Halsmuseum had het schilderij in langdurig bruikleen. 9 jaap lampe (47) wordt benoemd tot algemeen directeur van de Haarlemse Stadsschouwburg en het Concertgebouw. Hij draagt de eindverantwoordelijkheid voor de organisatie en de exploitatie, neil Wallace blijft als artistiek directeur de pro grammering doen. 11 De Haarlemse wethouder ton de lange (pvda) stapt op. De 51- jarige wethouder houdt ermee op vanwege de zware druk die -233- privé-omstandigheden op hem leggen. Hij was verantwoorde lijk voor financiën, verkeer, reiniging en onderwijs. Hij lag al enige tijd onder vuur vanwege de drastische bezuinigingen waar Haarlem voor staat en ook bij de Reiniging waren pro blemen. 12 maarten divendal, fractievoorzitter van de pvda, volgt ton de lange op als wethouder. Hij krijgt dezelfde portefeuille. 14 george MOORMANN wordt tijdens de eerste Haarlemse Poëzienacht in de Toneelschuur voor één jaar tot stadsdichter van Haarlem benoemd. Hij wordt geacht in die periode mini maal vijf gedichten over opvallende gebeurtenissen in de stad te produceren, moormann is onder meer redacteur-uitgever van het poëzietijdschrift De Zingende Zaag, dat dit jaar 15 jaar bestaat. 15 Haarlem besluit alle dak- en thuislozen te laten registreren. Daarmee moet duidelijk worden hoeveel zwervenden er pre cies zijn, van welke voorzieningen zij gebruik willen maken en wat voor hulp zij nodig hebben. jan knopper (68), voormalig directeur van de Stadsschouw burg en het Concertgebouw in Haarlem, overleden. Hij kreeg in 1985 de leiding van deze kunstinstellingen en moest in 1988 opstappen na een conflict met de toenmalige wethouder ab van SCHOOTEN. knopper had het programmeringsbudget ruim schoots overschreden, maar was inhoudelijk een zeer capabe le directeur. 16 Brand verwoest een deel van de oude HBS-b aan de Oude Zijl vest. De politie vermoedt dat de brand is aangestoken. Het ou de schoolgebouw gaat deel uitmaken van het nieuwe Raaks- complex en wordt niet, zoals de HBS-a, gesloopt. 17 Spaarndammer kieg eichholtz (73) overleden. Met een begra fenisstoet op de fiets werd de laatste eer bewezen aan de man, KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 235