die niets van auto's moest hebben en zijn leven lang alles op de fiets deed. Ook zijn stoffelijk overschot werd op een karretje achter een fiets vervoerd. In z'n vrije tijd fietste hij het liefst in verre landen als Oezbekistan en Afghanistan. De Haarlemse politie heeft na eerder zoeken in het Florapark en het Frederikspark nu ook in het Reinaldapark gezocht naar het lijk van de in 1970 verdwenen weduwe tina akersloot. Misdaadverslaggever peter r. de vries legde op de televisie verband tussen de Baarnse moordzaak en de verdwijning van de Haarlemse vrouw. De verdachte in de Baarnse moordzaak, een 59-jarige man, werd in 1970 al verdacht van de moord op tina akersloot. De toen 69-jarige weduwe verdween van de ene op de andere dag voorgoed uit haar woning aan de Bakenessergracht. Er is de hele dag tevergeefs gezocht. De Woonmaatschappij gaat vier portiekflats langs de Vondelweg in Haarlem-Noord slopen. Daar komen 77 appar tementen en 17 eengezinswoningen voor terug. Bij negen ande re flatgebouwen neemt de Woonmaatschappij later de beslis sing: slopen of renoveren. Maart 1 jaap fischer, pseudoniem voor joop visser, heeft zijn teksten Dom 2 en Het Kerkhof laten schrappen voor de tweede druk van de bloemlezing Nederlandse Poëzie van de 19de t/m de 21ste eeuw. Volgens fischer heeft uitgeverij bert bakker die teksten zonder zijn toestemming geplaatst. 4 De Haarlemse parkeerwachters controleren al sinds 1998 niet op de Baljuwslaan uit angst voor represailles door de Hells Angels, die daar hun clubhuis hebben. Burgemeester jaap pop stelt dat voor alle Haarlemmers dezelfde regels gelden en kon digt een onderzoek aan. 5 Op de kunstbeurs Tefaf in Maastricht wordt een schilderij aan geboden van de Haarlemse schilder frans hals. Het heet Portret van een man en meet 88 x 65 cm. Het schilderij werd in 1964 door een particulier uit een boedelveiling gekocht voor 35 gulden. Later werd het bij Christie's geveild voor 240.000 gulden. Wat het in Maastricht moet opbrengen is niet bekend. Het schilderij Gezicht op de Bleekvelden rond Haarlem, van de Haarlemse schilder jacob van ruisdael is op de Maas trichtse kunstbeurs Tefaf voor een onbekend bedrag aan een particulier verkocht. De vraagprijs was vijf miljoen euro. Haerlem Jaarboek 2004 20 -234- 27

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 236