6 kees zeeman (57), lid van verdienste van de Koninklijke hfc overleden, zeeman was zeer actief bij de voetbalclub, waar hij van 1965 tot 1975 in het eerste elftal speelde. Hij had ook zitting in de commissie die jaarlijks de nieuwjaarswedstrijd tegen de oud-internationals organiseert. 9 De Bakenesserkerk, particulier eigendom, staat plotseling te koop. Het imposante kerkgebouw, dat dateert uit i545> moet 900.000 euro opbrengen. De eigenares van het voormalige godshuis kocht het in 1997 van de Ned. Hervormde Kerk voor 136.134 euro. 14 Haarlem is de meest 'versteende stad' van Nederland. Tot die conclusie komt het Wageningse bureau Alterra, dat onderzoek deed in opdracht van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. Met 41,8 vierkante meter groen per woning scoort Haarlem het slechtst van de dertig grootste steden in ons land. 15 Aan de Haarlemse schrijver rob van der linden is voor zijn boek De hand, de kaars en de mot de 'Lucy B. en C.W. van der Hoogtprijs' toegekend. De jury was diep onder de indruk van de debuutroman van Van der Linden. De aanmoedigingsprijs, bestaande uit een penning en zesduizend euro, wordt op 5 juni uitgereikt. 16 Als protest tegen de bezuinigingen in de zorg hebben bewoners en sympathisanten van Zorgcentrum Schalkweide een sjaal van 736 meter lengte gebreid. Een aanvraag voor het Guinness Book of Records is in behandeling. 17 De Zanderzaal aan het Groot Heiligland, de vroegere ruimte van de Haarlemse Jazz Club, is expositiezaal geworden. De eerste tentoonstelling laat persfoto's zien in het kader van De Zilveren Camera. 23 In de Johan de Breukstraat, nabij de plek waar de afgebrande Koningkerk stond, is een monument onthuld ter nagedachte nis aan de drie brandweermannen die bij de brand om het leven kwamen, douwe van kooten, ben hannenberg en renz knipper werden bedolven onder een omvallende muur. Het monument is ontworpen door kunstenaar jan mulder in samenwerking met de brandweer. Het werd onthuld door de drie weduwen van de omgekomen brandweerlieden. 29 De diefstalbeveiliging van het Haarlemse stadhuis is slecht. Er is geen enkel toezicht op de kunst- en antiekcollectie en het is niet duidelijk hoeveel stukken er zijn en welke waarde zij ver- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 237