tegenwoordigen. Dat concludeert de gemeentelijke Rekenka mercommissie, die uit raadsleden bestaat, op basis van een eigen onderzoek. Het college van b en w kondigt aan maatre gelen te zullen nemen. 30 Kerkgangers en kerkbestuur van de Evangelische Gemeente kiezen voor de bouw van een nieuwe kerk op de plek waar de Koningkerk een jaar geleden afbrandde. Om de kosten in de hand te houden moet er bij de nieuwbouw aan de Klopper singel ook een onderkomen voor huisartsen en fysiotherapeu- -236- ten komen April 5 Haarlem kondigt hogere bezuinigingen aan. Mede door een lagere uitkering van het rijk uit het Gemeentefonds, komt er tot 2008 een bedrag van 2 miljoen euro bovenop de 12,5 miljoen waarvan eerst werd uitgegaan. 6 De Botermarkt is 's avonds twee uur lang ontruimd geweest na een bommelding. Het bleek loos alarm, in een schoenendoos zaten slechts gloeilampen. 7 Twee blokjes van in totaal 9 woningen komen in de plaats van het jaren geleden gesloopte verzorgingshuis Schoterburcht. Ze zijn ontworpen door af Architecten uit Amsterdam. Het ont werp sluit aan bij de omgeving, waaronder het museum Pest en Dolhuys. Door allerlei procedures kan het nog tot 2006 duren voordat de eerste paal de grond in kan. Zes organisaties: de Historische Vereniging Haerlem, de Bond Heemschut, de stichting De Hoeksteen, de stichting Land schap, architectuur en stedenbouw, Wijkraad Welgelegen en de stichting Tot behoud van het Frederikspark, verzetten zich tegen het ontwerp van de Spaanse architect mateo voor de nieuwbouw bij het monumentale Provinciehuis. Ze vinden het ontwerp niet passen bij het Paviljoen Welgelegen. 9 dick beumer (68), oprichter van de Stichting Avondvierdaagse Haarlem, is overleden. Hij was veertig jaar lang de stuwende kracht achter deze organisatie. Van de stad Haarlem kreeg hij de Penning van Verdienste. 13 Twee a drie dakloze gezinnen kloppen per week aan voor onderdak bij het Leger des Heils in Haarlem. Volgens het Leger zijn het niet alleen meer de sociaal zwakkeren, maar ook tweeverdieners en hoger opgeleiden. Een paar jaar geleden meldde zich zelden een dakloos gezin. Haerlem Jaarboek 2004

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 238