15 St. Servaes is terug op de plek waar hij thuis hoort: aan de gevel van een woonhuis naast eetcafé De Ark aan het Nieuw Heiligland. Het vervallen beeld is grondig gerestaureerd door THEO mulder, in opdracht van woningcorporatie De Woon- maatschappij. 19 Haarlems Dagblad verschijnt voor het eerst als ochtendkrant. Dat gebeurt na een diepgaand onderzoek door Bureau Into- mart onder 2000 lezers en 2000 niet-lezers. Verreweg de mees ten gaven de voorkeur aan een ochtendblad. Ook voor de adverteerders zou het gunstig zijn. Uit de nalatenschap van de Haarlemmer joop van liemt komt een complete Valentino-film uit 1922 tevoorschijn. De film Beyond the Rocks was al 75 jaar zoek. Het is de enige film waarin rudolf valentino en gloria swanson samen optre den. De bouw van het omstreden ontwerp voor het Haarlemse pro vinciehuis kan doorgaan. Hoewel er twijfels zijn gaan Provin ciale Staten toch akkoord met een voorbereidingskrediet van acht miljoen euro. 20 Bij Galerie Nieuw Schoten is een tot nu toe onbekend zelfpor tret van de Haarlemse kunstschilder henri f. boot ingebracht. Het schilderij komt uit een particuliere collectie. Het doek, een van de weinige zelfportretten van de schilder, moet 8000 euro opbrengen. Het Frans Halsmuseum is wel geïnteresseerd, maar koopt het niet. 24 De Haarlemse Bloemenmeisjes presenteren zich vandaag tij dens het Bloemencorso. Na drie jaar in het rood verschijnen ze nu in helder lichtblauwe mantelpakjes. Het is het 49ste jaar dat de meisjes in actie komen. 27 Haarlem behoort nog steeds tot de toptien van aantrekkelijke steden in ons land. De Spaarnestad komt, na één plaats te zijn gezakt, nu op de vijfde plaats. Dat staat in een onderzoek van de Stichting Atlas voor Gemeenten. Zakenman erik de vlieger krijgt uit handen van burgemees ter jaap pop de Promotiespeld van de stad Haarlem, de vlie ger onderscheidde zich in Haarlem met de ontwikkeling van het EBH-terrein, De Oostpoort en zijn plannen voor een nieuw voetbalstadion bij de Zuiderpolder. 28 De Vereniging Haerlem heeft samen met het Frans Hals museum een interessante tentoonstelling ingericht over de Vleeshal. Het imposante, rijk geornamenteerde gebouw van bouwmeester Lieven de Key bestaat dit jaar 400 jaar. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2004 | | pagina 239